Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Audycje Radiowe

Ostatni etap rozbudowy Toporni

czwartek, 26 sierpnia 2021 13:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przysucha pozyskała środki na dokończenie rozbudowy infrastruktury sportowej w Toporni.

Radom szczepienia

Wsparcie finansowe udzielone ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 150 tys. zł zostanie przeznaczone na rozbudowę kompleksu boisk do piłki siatkowej plażowej, rozbudowę trybun do 260 miejsc oraz wykonanie siłowni plenerowej.

Ponadto w najbliższym czasie do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze trafi nowy sprzęt komputerowy. Projekt realizowany w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego obejmuje doposażenie placówki w stanowiska komputerowe wraz z oprogramowaniem, nowe urządzenia wielofunkcyjne, laptopy,projektory, czy monitory interaktywne.

Zakończona została także przebudowa dróg gminnych w miejscowościach:Zbożenna i Gaj. Zakres przeprowadzonych robót obejmował min. wykonanie nowej nawierzchni jezdni, poboczy z kruszywa, systemu odwodnienia i czyszczenie rowów wraz z przepustami pod zjazdami. W Przysusze powstały również nowe miejsca parkingowe przy ul. 11 Listopada. Do dyspozycji korzystających jest 29 miejsc postojowych.

Z zastępcą burmistrza Przysucha Andrzejem Lenartem rozmawiał Radosław Mizera: