Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

Bilans Dnia

Prezydent Radomia zapowiada debatę w sprawie zmiany opłat za wywóz śmieci

poniedziałek, 30 sierpnia 2021 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Proponowane podwyżki opłat za wywóz śmieci były wielokrotnie kością niezgody między prezydentem Radomia, a Radą Miejską, w której większość ma PiS.

Nad podwyżkami radni pochylali się w ubiegłym roku trzykrotnie. W pierwszej wersji ceny miały wzrosnąć o 120 procent, następnie władze miasta zmniejszyły wysokość podwyżki do około 70 procent. Jednak ta propozycja również nie spotkała się z aprobatą radnych. To oznacza, że miasto musi znaleźć w budżecie kilkanaście milionów złotych, aby zrekompensować ogólny wzrost cen związany z wywozem śmieci.

- Stawki za odbiór odpadów są zdecydowanie niskie. Jako prezydent miasta jestem zobowiązany do tego, by system się bilansował. Zbyt dużo ponosimy kosztów. Dlatego w najbliższym czasie będę rozmawiał z radnymi na ten temat - zadeklarował prezydent Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

Radosław Witkowski poinformował również, że do 20 października miasto czeka na oferty w przetargu na sprzedaż terenu inwestycyjnego położonego na Wincentowie, w rejonie ulic Witosa i Rataja. To działki należące do Gminy Miasta Radomia i spółki Rewitalizacja o łącznej powierzchni 12 hektarów. - Chcemy, by w tej części miasta powstała nowa strefa przemysłowa i aby były tu tworzone nowe miejsca pracy. Przypomnę, że z myślą o przyszłych inwestorach zainwestowaliśmy w budowę w tym rejonie nowego układu komunikacyjnego - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: