Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Bilans Dnia

Poseł PE Zbigniew Kuźmiuk: spokojnie czekamy na przyjęcie Krajowego Planu Odbudowy

poniedziałek, 06 września 2021 17:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Spokojnie czekamy na przyjęcie Krajowego Planu Odbudowy - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego. W ten sposób polityk PiS odniósł się do wypowiedzi komisarza ds. gospodarki włoskiego Paolo Gentiloniego, który na środowym posiedzeniu połączonych komisji ds. budżetu i komisji gospodarczo-monetarnej w Parlamencie Europejskim powiedział, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Polską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy (KPO) jest odbywająca się w Polsce dyskusja o wyższości prawa krajowego nad unijnym.

Radom szczepienia

- Niestety politycy Platformy w swoich wypowiedziach sprawiali wrażenie usatysfakcjonowanych taką wypowiedzią komisarza, ba wyrażali przekonanie, że środki dla Polski z KPO, zostały zablokowane. Być może jest to decyzja polityczna, by nasz plan przytrzymać. Jeśli faktycznie tak się stanie, będzie to bezprawie - powiedział poseł Kuźmiuk.

Polityk PiS mówił także, że prace nad reformą Wspólnej Polityki Rolnej idą w dobrym kierunku dla Polski. - W najbliższych latach do polskich rolników trafi ponad 34 mld euro - powiedział gość Bilansu Dnia.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat danych przedstawionych przez ministerstwo finansów z których wynika, że budżet państwa na koniec 2021 roku zamiast 82 mld zł deficytu, może być zrównoważony. Z posłem PE Zbigniew Kuźmiukiem rozmawiał Radosław Mizera: