Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Audycje Radiowe

Agnieszka Górska: Dobrze się stało, że pana Gowina nie ma w Zjednoczonej Prawicy

wtorek, 07 września 2021 17:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Sondaże wskazują, że dobrze się stało, że pana Gowina nie ma w Zjednoczonej Prawicy. Mamy prawie 40% poparcia. Zjednoczona Prawica nadal trwa i nie jest zagrożona - powiedziała Agnieszka Górska, poseł Prawa i Sprawiedliwości w Bilansie Dnia.

W Bilansie Dnia rozmawialiśmy między innymi o kondycji Zjednoczonej Prawicy po odejściu Jarosława Gowina. Prezes Porozumienia wprost mówi, że jest w opozycji.

- Pan Jarosław Gowin od dłuższego czasu nie był jednością w Zjednoczonej Prawicy. Jego działania wskazywały, że ma odmienne plany i prowadził odmienną działalność. Sondaże wskazują, że dobrze się stało, że pana Gowina nie ma w Zjednoczonej Prawicy. Zyskujemy w opinii publicznej i mamy prawie 40% poparcia. Zjednoczona Prawica dalej trwa i nie jest zagrożona - powiedziała Agnieszka Górska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Agnieszkę Górską pytaliśmy także o powrót dzieci do szkół. Wystarczyły zaledwie dwa dni, żeby jedna z radomskich placówek oświatowych przeszła na naukę hybrydową.

- Decyzja była doskonale przemyślana zarówno przez resort edukacji, jak i resort zdrowia. Dobrze się stało, że dzieci wróciły do szkół. Te nieliczne przypadki musiały się wydarzyć. Większość dzieci chodzi do szkół i funkcjonują stacjonarnie. Dosyć już zamknięcia dzieci. Widzimy po statystykach, że to odbijało się na ich zdrowiu - powiedziała.

Nie zabrakło też pytań o szczepienia. W Szydłowcu w pełni zaszczepiło się 40% mieszkańców, a w gminach w powiecie szydłowieckim 32-37%.

- Myślę, że teraz troszeczkę to poprawiło się. Myślę, że ta statystyka pójdzie do góry - uważa poseł PiS.

Poseł Agnieszka Górska była jedną z osób, które podpisały się pod interpelacją dotyczącą zastosowania amantadyny w leczeniu COVID-19.

- Informacja podana przez ministerstwo zawierała dane, że trwają prace w kilku instytutach i przynoszą dobre efekty. Jak najbardziej amantadynę można wykorzystywać do leczenia covidu. To bardzo dobry lek - powiedziała Agnieszka Górska.

Zapytaliśmy też o dalsze losy projektu ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender".

- Niezbyt szczegółowo śledziłam ten temat, ale ja podpisuję się pod "nie dla gender". To sytuacja niedopuszczalna i godzi w przyszłość naszej ojczyzny - mówi poseł PiS.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: