Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Bilans Dnia

Czy czeka nas rewolucja mieszkaniowa w Kozienicach? Spytaliśmy burmistrza Piotra Kozłowskiego

środa, 15 września 2021 17:15 / Autor: Kamil Zapora
Burmistrz Piotr Kozłowski
Kamil Zapora

Do końca 2023 roku w Kozienicach powstanie pierwszych 16 mieszkań komunalnych, a później możemy spodziewać się kolejnych, nawet kilkudziesięciu lokali do wynajęcia za preferencyjną cenę. Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, który był gościem Bilansu Dnia stawia na tę formę wsparcia młodych osób, których nie stać jeszcze na zakup własnego mieszkania. 

Radom szczepienia

Gmina Kozienice razem z innymi partnerskimi samorządami, jako jedna z pierwszych w kraju, podpisała porozumienie o realizacji inwestycji mieszkaniowych wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Oznacza to wielomilionowe inwestycje i kilkadziesiąt nowych mieszkań komunalnych do wynajmu w Kozienicach w ciągu 4-5 lat. Natomiast do końca 2023 roku ma zakończyć się budowa bloku komunalnego z dotacją od Banku Gospodarstwa Krajowego. Będzie mieściło się w nim 16 mieszkań do wynajęcia na preferencyjnych warunkach przez młodych ludzi, których nie stać na kupno własnego mieszkania. 

Łatwy dostęp do mieszkań i opieki nad dziećmi to filary, na których opiera się miasto przyjazne młodym rodzicom. Gmina Kozienice realizuje program tzw. kozienickiej niani, który polega na comiesięcznych dopłatach do opieki nad dzieckiem nie starszym niż trzy lata. Ponadto wkrótce Centrum Usług Społecznych dzielące budynek ze żłobkiem publicznym zostanie przeniesione do nowej siedziby. Da to możliwość powiększenia żłobka o kolejne miejsca, z której Piotr Kozłowski będzie chciał skorzystać.

Burmistrz chce skorzystać również z dotacji z ministerstwa obrony narodowej na budowę nowej strzelnicy w Kozienicach, ponieważ poprzednia już dawno nie pełni swojej pierwotnej funkcji. Miałby to być obiekt otwarty, posiadający kilka torów. 

Kozienice przygotowują się na intensywny weekend. Gmina współorganizuje, aż trzy imprezy: Zlot Foodtracków, ekstremalne zawody Hunt Run, w których udział zapowiedziało blisko dwa tysiące osób oraz Dni Puszczy Kozienickiej - wystąpią kabaret Formacja Chatelet, Mateusz Ziółko i Margaret.

 O szczegółach dotyczących wszystkich planowanych przez gminę inwestycji i inicjatyw usłyszycie w rozmowie Kamila Zapory z burmistrzem Kozienic Piotrem Kozłowskim: