Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Bilans Dnia

Zwyciężyło pięć projektów. Najwięcej głosów zebrał Odpoczniak

piątek, 24 września 2021 17:05 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Miejski w Opocznie
Marcin Prejs

Poznaliśmy zadania, które zwyciężyły w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Gminy Opoczno. Mówił o nich w Bilansie Dnia burmistrz Dariusz Kosno.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się zakończone niedawno głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy gminy Opoczno oddali łącznie 8712 głosów, czyli prawie o dwa tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Mówił o tym w Bilansie Dnia burmistrz Opoczna Dariusz Kosno. Dziękował równocześnie mieszkańcom za zaangażowanie w tę inicjatywę, dzięki której mogą oni wskazywać samorządowi te zadania, które ich zdaniem warto realizować.

Najwięcej, bo aż 2903 głosy poparcia uzyskał projekt dotyczący budowy w Opocznie centralnego placu zabaw Odpoczniak. Ma on powstać na placu między szpitalem a Szkołą Podstawową nr 1. Wartość zadania to 240 tys. zł. W ramach budżetu obywatelskiego zagospodarowany zostanie także teren wokół świetlicy w Bukowcu. Na to zadanie głosowały 952 osoby. Jego wartość sięga 92 tys. zł. Burmistrz Dariusz Kosno wyjaśnił, że w ramach budżetu powstanie również park rozrywki i rekreacji w Bielowicach (654 głosy, wartość zadania 100 tys. zł) oraz centrum integracji społecznej odpoczynku na osiedlu Ustronie (537 głosów, wartość 48 tys. zł). W ramach budżetu zakupione zostaną także kosze na psie odchody w ramach zadania „O psia kupa!” Inicjatywę wsparło 21 osób, jego wartość to 20 tys. zł. Łącznie na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego opoczyński samorząd przeznaczy pół miliona złotych. Taka sama kwota była zarezerwowana na inicjatywy mieszkańców w ramach pierwszej edycji budżetu.

Burmistrz Dariusz Kosno mówił także o zadaniach realizowanych obecnie lub już wykonanych w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. To dziewięć inicjatyw, które uzyskały poparcie mieszkańców w głosowaniu. Burmistrz Opoczna podkreślał duże zaangażowanie mieszkańców w zaproponowaną przez samorząd inicjatywę. – Mieszkańcy bardzo są zaangażowani zarówno w składanie wniosków do budżetu, jak i później w sam proces głosowania, zatem na pewno będziemy proponować budżet obywatelski również w przyszłym roku – zapewniał Dariusz Kosno.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Opoczna Dariuszem Kosno: