Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Bilans Dnia

Ks. Dariusz Kowalczyk: św. Jan Paweł II jest prorokiem naszych czasów

piątek, 08 października 2021 17:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Św. Jan Paweł II jest prorokiem naszych czasów - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji zbliżającego się Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony 10 października pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Tego dnia przeprowadzona zostanie zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.

Radom szczepienia

Ks. Dariusz Kowalczyk, który był gościem Radia Plus Radom zachęcił, by w tym czasie „oddać głos papieżowi-Polakowi” poprzez zgłębianie jego nauczania. - Oddajmy głos temu świętemu! To jest wchodzenie w głąb papieskiego nauczania. Niektóre jego obszary są bardziej aktualne dzisiaj, kiedy słuchany je w nowym kontekście społecznym, niż kiedy zostały wypowiedziane. To prorok naszych czasów – powiedział ks. Kowalczyk.

- Z wypiekamy na twarzy czytamy świętego Augustyna, czy Tomasza z Akwinu i wielu innych wybitnych teologów czy papieży. Dlaczego miałoby być inaczej ze św. Janem Pawłem II? Dzisiaj młodzi powtarzają słynne zdania papieża - Polaka m.in. wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali. To znaczy, że to nauczanie wciąż żyje! W Dniu Papieskim najważniejszą sprawą powinno być oddanie głosu naszemu Rodakowi, sięganie po jakikolwiek jego dokument. W ten sposób wchodzimy w zasięg oddziaływania wielkiej mądrości Ojca Świętego, którą czerpał z doświadczenia Boga i Kościoła – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk.

Nieodłączanym elementem Dnia Papieskiego jest zbiórka na program stypendialny prowadzony przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. - Od samego początku przeprowadziliśmy ok. 12 stypendystów, w tym ok. 4,5 tys. osób od drugiej klasy gimnazjum do końca studiów. Dlatego zachęcam do wsparcia naszego programu stypendialnego – powiedział ks. Kowalczyk. Stypendystką fundacji była m.in. Justyna Iskrzycka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kajakarstwie.

Obchodom towarzyszyć będzie zbiórka przykościelna (10 października) oraz zbiórka publiczna, w tym zbiórka SMS-owa, trwająca od połowy września do końca października br. Stypendystów można wspierać przez cały rok wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

 

Z ks. Dariuszem Kowalczykiem, przewodniczącym Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, rozmawiał Radosław Mizera: