Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Bilans Dnia

Robert Telus: linię 25 trzeba zelektryfikować i takie mamy plany

poniedziałek, 11 października 2021 17:22 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O założeniach Polskiego Ładu dla wsi oraz szansach na elektryfikację kolejowej linii 25 z Tomaszowa do Skarżyska mówił w Bilansie Dnia poseł Robert Telus.

Radom szczepienia

Poseł Robert Telus mówił w Bilansie Dnia o założeniach Polskiego Ładu dla wsi. Wyróżnił w nim nowy system ubezpieczenia rolników oraz działania zmierzające do odbudowy polskiego przetwórstwa. Podkreślił, że na to drugie działanie ma zostać przeznaczone 4,5 mld zł. W ramach Polskiego Ładu pieniądze mają trafić także do tych rolników, którzy wybudują u siebie zbiorniki retencyjne. – To nie chodzi tylko o to, żeby komuś dać te 15 tys. zł na utworzenie zbiornika, ale żeby zadbać o wodę, żeby nas skutki suszy nie dosięgły – mówił poseł. Przypomniał, że Polski Ład dla wsi obejmuje siedem głównych założeń. – Myślę, że to jest krok milowy w polskim rolnictwie – przekonywał Robert Telus. Zaznaczył, że w przeciwieństwie do Piątki dla Zwierząt zaprezentowane w Przysusze propozycje są dobre i potrzebne dla polskiej wsi. – Sprawa Piątki dla Zwierząt jest już zamknięta. Do tego już nie będziemy wracać i ja myślę, że to był błąd – mówił poseł.

Robert Telus odniósł się także do zaprezentowanego niedawno studium planistycznego dotyczącego modernizacji kolejowej linii 25 ze Skarżyska do Tomaszowa Mazowieckiego. Firma, która je wykonała rekomenduje, by taką modernizację przeprowadzić bez elektryfikacji linii. – Od początku mówiliśmy, że tę linię trzeba zelektryfikować i takie mamy plany. Ta strategia, która została przedstawiona trochę mnie zmartwiła – mówił poseł. Zapewnił równocześnie, że w planach obydwu marszałków łódzkiego i świętokrzyskiego jest elektryfikacja linii 25. – I mam nadzieję, że tak będzie – mówił.

W Bilansie Dnia opoczyński parlamentarzysta mówił także o niedzielnych protestach w wielu miastach Polski po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego oraz Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH, które odbyły się w Kielcach. Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem: