Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Bilans Dnia

Koneccy strzelcy prowadzą rekrutację

środa, 13 października 2021 17:10 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Jednostka Strzelecka 2026 Końskie prowadzi rekrutację. Kogo zaprasza w swoje szeregi i czym zajmują się koneccy strzelcy mówiła w Bilansie Dnia Dominika Stefańczyk, dowódca koneckiej jednostki.

Radom szczepienia

Jednostka Strzelecka 2026 Końskie powstała w styczniu 2018 roku. Obecnie tworzy ją 25 osób. Strzelcy działają na terenie powiatu koneckiego, ale głównie w gminie Końskie. – Przede wszystkim jest to działanie na rzecz upowszechniania wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa, wojskowości, militariów, ale także ratownictwa – mówiła w Bilansie Dnia Dominika Stefańczyk. W czasie pandemii jednostka pomagała również koneckim seniorom m.in. w robieniu zakupów. Działania strzelców docenione zostały podczas Dni Końskich. Jednostce wręczona została nagroda burmistrza Konecka Glorietta.

Obecnie Jednostka Strzelecka 2026 Końskie prowadzi rekrutację. W swoje szeregi zaprasza głównie młodych ludzi. By wstąpić do strzelców, trzeba mieć co najmniej 11 lat i nie bać się wyzwań. Rekrutacja do jednostki polega na przeprowadzeniu otwartych zajęć, podczas których osoby zainteresowane wstąpieniem do jednostki mogą przekonać się jak wygląda funkcjonowanie strzelców na co dzień. Najbliższe spotkanie rekrutacyjne przeprowadzone zostanie 23 października przy Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Początek o godzinie 11.

Posłuchaj rozmowy z Dominiką Stefańczyk, dowódcą Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie: