Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Audycje Radiowe

Kształcą piłkarzy od najmłodszych lat

czwartek, 14 października 2021 16:17 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Uczą gry w piłkę dzieci już w wieku 4-5 lat. Drogowiec Jedlińsk zachęca do zapisywania swoich pociech.

Radom szczepienia

Drogowiec Jedlińsk to jeden z niewielu klubów w regionie, który uczy grać w piłkę dzieci już w wieku 4-5 lat.

- Od tego roku mamy uruchomioną najmłodszą grupę w kategorii 4-5-latków. Działamy na terenie naszej gminy, ale dochodzą też dzieci z gmin ościennych. Uważamy, że wczesne zachęcenie dzieci do uprawiania sportu jest dobrym prognostykiem na przyszłość - mówi Łukasz Kurek, przedstawiciel zarządu Drogowca Jedlińsk.

Najmłodsi zaczynają od podstaw, a później przechodzą przez kolejne sekcje wiekowe.

- Mamy zakres od 4-latków do 18. roku życia. Jest zainteresowanie. W tej chwili w akademii trenuje przeszło 150 dzieci. To bardzo dużo - dodaje Łukasz Kurek.

Swoje dziecko można zapisać w każdej chwili.

- U nas nabór trwa cały rok. Jesteśmy aktywni na banerach, ulotkach, w internecie. Wpisując "Drogowiec Jedlińsk" znajdziemy kontakty do trenerów poszczególnych grup. Można dołączyć i zapraszamy. Szkolimy piłkarsko, ale prowadzimy też specjalistyczne treningi bramkarskie. Mamy też fizjoterapeutę - zachęca.

Szkolenie piłkarskie w Jedlińsku przynosi już pierwsze efekty. Klub może pochwalić się zawodnikami, którzy mają za sobą debiut w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

- Mamy wykwalifikowanych i licencjonowanych trenerów. Pierwsze efekty już są. Naszym największym osiągnięciem jest Kacper Imiołek, który obecnie jest w Legii. Był już powoływany do kadry młodzieżowej. Jest też wielu zawodników, którzy zasilają naszą drużynę w lidze okręgowej, ale też mamy zawodników, którzy wychowywali się w akademii, a obecnie są wypożyczeni do klubów ościennych, a także radomskich - mówi Łukasz Kurek.

Wartością dodania szkolenia sportowego w gminie Jedlińsk jest infrastruktura sportowa.

- Przybył nam obiekt sztuczny we Wsoli, przy szkole w Jedlińsku, Starych Zawadach. W ośrodku sportu i rekreacji w Jedlińsku zostało wybudowane oświetlenie, orlik został wyremintowany. Jesteśmy na etapie projektowania boiska treningowego - dodaje.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: