Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Audycje Radiowe

Dziś otwarcie drogi w Groszowicach

poniedziałek, 15 listopada 2021 10:30 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Dzisiaj zostanie oficjalnie otwarta droga powiatowa w Groszowicach. Odcinek łączy drogi wojewódzkie 737 i 699.

- To jest bardzo mocno uczęszczany odcinek drogi. Jeździ tu autobus linii 26, dzieci do szkoły, mieszkańcy do kościoła. Długo czekaliśmy na dwa ostatnie odcinki wykonane w ostatnim czasie. Dzisiaj o 12:00 odbędzie się odbiór tych odcinków. To też przykład dobrej współpracy ze starostwem powiatowym - powiedział w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Piotr Leśnowolski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o dofinansowaniach, które gmina otrzymała w ostatnim czasie. Jedno z nich to 900 tys. zł na kanalizację.

- Te środki wykorzystamy na rozbudowę kanalizacji i dodatkowe, drobne elementy - powiedział wójt.

Gmina otrzymała też 8,5 mln zł z Polskiego Ładu. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę stacji uzdatniania wody w Słupicy.

- To całkiem nowa lokalizacja i nowa stacja uzdatniania wody. W ostatnich latach mamy problemy, bo wiele osób korzysta z podlewania swoich ogródków. W weekend zużycie wody wzrasta trzykrotnie. Chcemy wybudować nowoczesną stację uzdatniania wody, żeby zabezpieczyła być może nawet całą gminę w wodę - mówi Piotr Leśnowolski.

Prawie 400 tysięcy złotych trafiło do gminy Jedlnia-Letnisko w ramach programu Cyfrowa Gmina.

- Chcemy, żeby maksymalnie scyfryzować urząd. Mam nadzieję, że rok 2022 i 2023 to będzie okres, w którym Urząd Gminy Jedlnia-Letnisko będzie scyfryzowany - powiedział gość audycji.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: