Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

Audycje Radiowe

Zbigniew Kuźmiuk: to wyjątkowo haniebne zachowanie

czwartek, 18 listopada 2021 17:38 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- W sytuacji kiedy na granicy białorusko-polskiej od kilku dni wręcz codziennie, odbywają się fizyczne ataki imigrantów na funkcjonariuszy, europosłowie Platformy i Lewicy, zdecydowali się wesprzeć swoje grupy polityczne w PE, aby wystąpiły z żądaniem dalszego blokowania środków finansowych z Krajowego Planu odbudowy (KPO) - mówi Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Radia Plus Radom.

- To wyjątkowo haniebne zachowanie. Europosłowie polskiej opozycji od kilku miesięcy są inspiratorami różnego rodzaju rezolucji PE przeciwko naszemu krajowi, ale atak na Polskę przez frakcje EPL, Lewicy, Liberałów i Zielonych w takiej sytuacji jest wydarzeniem bez precedensu - uważa dr Kuźmiuk.

Jego zdaniem, Rosja wykorzystując wojnę hybrydową na granicy białorusko-polskiej, a także trudną sytuację na rynku gazu w Europie Zachodniej do której sama doprowadziła, próbuje wymusić na UE zgodę na certyfikację Nord Stream2 z wyłączeniem go z reguł unijnego III pakietu energetycznego.

- Także działania Łukaszenki destabilizujące dostawy ropy czy gazu do krajów UE, w tym przypadku do Polski są Rosji na rękę, bo to ona kreuje się na jedyny kraj, który nowo zbudowanymi gazociągami jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Europy - stwierdził poseł PE Zbigniew Kuźmuk: