Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Bilans Dnia

Drogi, kanalizacja i sale gimnastyczne - dużo inwestycji w gminie Stąporków

piątek, 19 listopada 2021 10:14 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Gmina Stąporków przygotowuje się do realizacji kilku ważnych inwestycji. W Bilansie Dnia burmistrz Dorota Łukomska, która od 12 lat kieruje miejscowym samorządem, mówiła także o powrocie pasażerskich połączeń kolejowych oraz rozpoczętej zbiórce żywności.

Dorota Łukomska burmistrzem Stąporkowa jest od 12 lat. Podkreśla, że przez ten czas w gminie wiele udało się zrobić i równocześnie nie zadłużyć samorządu. Jak mówi kluczową inwestycją dla gminy była budowa oczyszczani ścieków, na którą miejscowy urząd pozyskał 10,5 mln zł. Także ostatnio samorząd skutecznie sięga po zewnętrzne wsparcie, zarówno to unijne, jak i rządowe. Dzięki niemu w gminie powstaną m.in. dwie sale gimnastyczne przy szkołach, wybudowana będzie kanalizacja, powstanie budynek użyteczności publicznej w Niekłaniu. Na budynek w Niekłaniu i budowę sali gimnastycznej przy PSP nr 1 samorząd pozyskał pieniądze z Polskiego Ładu. To odpowiednio 2,5 mln oraz 4,5 mln. Na kanalizację trafi do gminy dodatkowe 7 mln zł rządowych pieniędzy. Ale na tym nie koniec. Gmina już teraz myśli o kolejnym rozdaniu Polskiego Ładu. – Chcielibyśmy pozyskać pieniądze na modernizację oświetlenia ulicznego w całej gminie – mówiła Dorota Łukomska.

W Bilansie Dnia rozmawialiśmy także o remoncie dróg na terenie gminy. Tylko w tym roku wyremontowanych zostało ich aż 22 km. Większość, bo 16 km to drogi powiatowe, do których remontu dołożyła się Gmina Stąporków. Dorota Łukomska chwaliła współpracę z obecnym starostą. Bo to właśnie dzięki tej współpracy udało się poprawić stan tak wielu dróg powiatowych na terenie gminy.

Dorotę Łukomską zapytaliśmy także o starania gminy zmierzające do nadania Czarnieckiej Górze statusu obszaru uzdrowiskowego. Rozmawialiśmy również o powracających do Stąporkowa w połowie grudnia pasażerskich pociągach oraz akcjach pomocowych, w których organizację włącza się miejscowy samorząd.

Posłuchaj całej rozmowy z Dorotą Łukomską, burmistrz Stąporkowa: