Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Audycje Radiowe

Powiat Kozienicki na Fali

piątek, 19 listopada 2021 17:15 / Autor: Kamil Zapora
Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W dzisiejszej audycji Powiat Kozienicki na Fali sprawdziliśmy zakończone w ostatnim czasie inwestycje drogowe, poznaliśmy szczegóły programu „Profilaktyka 40 Plus”, do którego przystąpił szpital powiatowy w Kozienicach, a także zajrzeliśmy do wersji roboczej Strategii Rozwoju Powiatu Kozienickiego do 2030 roku.

W ostatnim czasie starostwo powiatowe w Kozienicach odebrało lub niedługo to zrobi, kilka inwestycji drogowych gdzie jedynym inwestorem był powiat kozienicki. Wśród nich znalazło się: 700 metrów drogi powiatowej Garbatka-Letnisko za prawie 600 tysięcy złotych, a także 700 metrów drogi Wólka Tyrzyńska – Staszów za ponad 360 tysięcy.

Powiat kozienicki współpracuje też z samorządami gminnymi w zakresie inwestycji drogowych. Efektem czego są: 900 metrów chodnika w Rozniszewie wzdłuż drogi powiatowej – koszt prawie 370 tysięcy, a także chodniki w Woli Klasztornej i Borku.

Szpital w Kozienicach przystąpił do programu „Profilaktyka 40 PLUS”. Program ten ma na celu objęcie świadczeniobiorców w wieku od 40 roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych.

W każdy wtorek i czwartek po wcześniejszej rejestracji telefonicznej można skorzystać z pakietu badań diagnostycznych dla kobiet i mężczyzn.

Powiat Kozienicki oddał w użytkowanie Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach nowoczesny, bezzałogowy statek powietrzny, czyli drona, który będzie stanowić nieocenioną pomoc w akcjach ratowniczych. 

Starostwo w Kozienicach pracuje nad strategią rozwoju powiatu w najbliższych latach. Szczegóły w najnowszej audycji powiatu kozienickiego: