Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Bilans Dnia

Dariusz Wójcik: nie ma mojej zgody na dalsze zadłużanie Radomia!

poniedziałek, 22 listopada 2021 17:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dariusz Wójcik, radny PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu powiedział, że nie będzie jego zgody na dalsze zadłużenie Radomia. Według projektu budżetu miasta na 2022 roku zadłużenie ma sięgać 850 mln złotych. Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat prokuratorskich zarzutów dla byłego prezesa firmy ROSA-BUD.

- Budżet jest związany sznurkiem do snopowiązałki, a zadłużenie wzrasta do 850 mln złotych. Mamy instrumenty, aby zahamować to zadłużanie. Trzeba dokonać bardzo dokładnej weryfikacji wydatków, pociąć koszty tam, gdzie jest to możliwe – mówił polityk PiS.

Zdaniem Dariusza Wojcika „nieuzasadnione są wydatki na Radomskiego Centrum Sportu”, źle prowadzony jest również sam proces inwestycyjny. - Dlatego uważam, że budżet Radomia został skrojony tylko pod Regionalną Izbę Obrachunkową – powiedział gość Bilansu Dnia.

Radny Wójcik powiedział, że jeśli pojawi się projekt uchwały dotyczący podniesienia uposażenia dla prezydenta Radomia, to będzie głosował „za”. - Nie może być tak, że prezydent tak dużego miasta zarabia mniej niż podlegli jemu pracownicy – powiedział radny.

Według Wójcika, wisząca nad miastem konieczność rozpoczęcia opłat Polskim Portom Lotniczym z chwilą uruchomienia pierwszych lotów komercyjnych będzie kolejnym obciążeniem dla miasta. - Ale lotnisko będzie oknem na świat, z tego będą pieniądze również dla miasta, to będzie również poprawa wizerunku naszego miasta – powiedział radny Wójcik.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat prokuratorskich zarzutów dla byłego prezesa firmy ROSA-BUD. - Żadna z tym osób nie przyznała się do winy. Do czasu ogłoszenia wyroku są niewinne. Te osoby maja prawo do obrony – powiedział radny Dariusz Wójcik, z którym rozmawiał Radosław Mizera: