Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Bilans Dnia

Radoszycki urząd czeka przeprowadzka

czwartek, 02 grudnia 2021 21:30 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O planowanej przeprowadzce radoszyckiego urzędu, mieszkaniach socjalnych oraz ważnych inwestycjach oświatowych mówił w Bilansie Dnia Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Gmina Radoszyce przygotowuje się do budowy hal sportowych w Wilczkowicach i Górnikach. Pieniądze na ten cel samorząd otrzymał w ramach Polskiego Ładu. Mówił o tym w Bilansie Dnia Michał Pękala, burmistrz Radoszyc. Wyjaśnił, że na inwestycje oświatowe samorząd pozyskał z tego źródła 4,5 mln zł. Michał Pękala poinformował również na co gmina będzie chciała przeznaczyć pół miliona złotych, które pozyskała w ramach konkursu „Rosnąca odporność”. To nagroda dla samorządu za szczepienia przeciwko koronawirusowi, z których licznie korzystali radoszyczanie. – Wiemy, że będziemy kupować jonizatory dla szkół podstawowych i obiektów użyteczności publicznej – mówił burmistrz. Wyjaśnił także, że samorząd planuje za te pieniądze kupić również bus.

W Bilansie Dnia mówiliśmy także o działaniach podejmowanych przez samorząd w związku z planowanym utworzeniem na terenie gminy basenów geotermalnych. Michał Pękala poinformował również o planach przeniesienia Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach do budynku miejscowej szkoły. Z kolei w obecnym urzędzie po remoncie samorząd planuje utworzyć mieszkania socjalne. Jak wyjaśnił burmistrz, mogłoby ich powstać około 10.

Michał Pękala poinformował także o uruchomieniu kolejnej świetlicy wiejskiej na ternie gminy. Będą z niej korzystać mieszkańcy Wilczkowic. Z kolei w samych Radoszycach powstaje następny klub seniora. Burmistrz Radoszyc zaprosił również do oglądania gali MMA. Ta odbędzie się w Radoszycach już 11 grudnia.

Posłuchaj całej rozmowy z Michałem Pękalą, burmistrzem Radoszyc: