Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

Bilans Dnia

Konrad Frysztak gościem Bilansu Dnia

środa, 12 stycznia 2022 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu zmiany ustawy o VAT. Chodzi o obniżki na żywność, paliwa i energię. Rozmawialiśmy dzisiaj o tym w Bilansie Dnia z posłem Konradem Frysztakiem z Platformy Obywatelskiej.

- W czasie dyskusji pytałem posła Radosława Fogla, czy nie jest mu wstyd, że musi mijać swoich sąsiadów z powodu podwyżek cen chleba. Mamy dzisiaj z drożyzną, która obciąża obecny rząd PiS. Za to wszystko płacą wszyscy Polacy. Rosną też raty kredytów – mówił poseł Konrad Frysztak.

Poseł Frysztak zwrócił również uwagę, że podwyżka cen gazu dla Niepublicznego Przedszkola "Niezapominajka" w Radomiu wyniosła prawie 600%.

- Zbieram takie informacje, aby pomóc takim instytucjom, aby nagłośnić te problemy, ale również po to, aby w poprawce do ustawy gazowej ująć również przedszkola, jadłodajnie, czy DPS-y. Nie może być tak, że matka samotnie wychowująca dziecko za gaz – zamiast dotychczasowych 80 złotych rachunku za gaz miesięcznie – teraz zapłaci ponad 360 zł – mówił polityk Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawiał Radosław Mizera: