Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Audycje Radiowe

Burmistrz Przysuchy: mamy ponad 21 mln zł na inwestycje

poniedziałek, 31 stycznia 2022 15:27 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przebudowa stadionu sportowego w Przysusze, wymiana oświetlenia ulicznego na ledowe, czy wymiana odcinka sieci wodociągowej na Osiedlu Południe - to tylko niektóre tegoroczne inwestycje zaplanowanie w budżecie miasta i gminy Przysucha w 2022 roku. Rozmawialiśmy o tym z burmistrzem Tomaszem Matlakiewiczem.

Przyjęty przez radnych budżet Przysuchy jest największym w historii miasta. Dochody oszacowano na poziomie ponad 59 mln złotych a wydatki - ponad 60 mln złotych. Wydatki inwestycyjne to kwota przekraczająca 21 mln zł.

Wśród zaplanowanych inwestycji jest przebudowa stadionu sportowego w Przysusze. - Mamy prawie 6 mln złotych na ten cel. Będziemy też aplikować o dodatkowe rządowe środki, aby zrealizować pierwszy etap zadania. Kosztorysowa wartość zadania to ok. 12 mln złotych - powiedział burmistrz Tomasz Matlakiewicz.

W planach inwestycyjnych jest również wymiana oświetlenia ulicznego na ledowe, modernizacja ujęcia wody w Smogorzowie, wymiana odcinka sieci wodociągowej na Osiedlu Południe, jak również wymiana stolarki okiennej w PSP nr 1, wymiana instalacji grzewczej w Przedszkolu nr 1, oraz przebudowa schodów w budynku szkoły na Osiedlu Południe i opracowanie dokumentacji na budowę kanalizacji sanitarnej w Zbożennie, Janikowie, Glińcu, Woli Więcierzowej oraz Przysusze od ul. Żytniej do Jakubowa.

Inwestycje drogowe to: przebudowa drogi gminnej w Przysusze od ul. Świętokrzyskiej do ul. Targowej, budowa chodnika w Janikowie na ul. Starowiejskiej, budowa drogi gminnej w Glińcu, dobudowa oświetlenia ulicznego na ul. Dembińskich w Przysusze do ul. Słonecznej w Skrzyńsku, dokończenie dokumentacji projektowej na rewitalizację parku przy ul. Szkolnej w Przysusze oraz zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego na Toporni.

Opracowanie też koncepcję budowy chodników przy drodze wojewódzkiej nr 727 Janików-Skrzyńsko i drodze wojewódzkiej nr 749 w kierunku Ruskiego Brodu, a także realizację 35 zadań mniejszych w ramach Funduszu Sołeckiego na kwotę 443 tys. zł.

Z Tomaszem Matlakiewiczem, burmistrzem Przysuchy rozmawiał Radosław Mizera: