Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

Bilans Dnia

Prezydent Witkowski zaniepokojony wynikami radomskich drużyn

wtorek, 01 lutego 2022 17:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przyznał, że jest zaniepokojony sportowymi wynikami radomskich drużyn, występujących w ekstraklasie. Z naszym gościem rozmawialiśmy także na temat podwyżek cen biletów w komunikacji miejskiej, kampanii „Zaprocentuj dla Radomia” oraz o ustanowieniu prawa pierwokupu.

- Obserwuje wyniki z udziałem naszym drużyn. Ostatni weekend nastraja nas smutnymi refleksjami. Działacze koszykarskiej drużyny robią wszystko, co w ich mocy, aby było lepiej. Tego nie można powiedzieć jednak o siatkarzach. Działacze powinni odpowiedzieć na pytanie, dlaczego od trzech lat nie są stawiane cele przed drużyną – mówił prezydent Witkowski. Przypomniał, że miasto na zespoły z ekstraklasy przeznacza ok. 6 mln złotych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o kampanii „Zaprocentuj dla Radomia”, której celem jest wspieranie organizacji pozarządowych. - To już nasza tradycja. Sektor tych organizacji jest wyjątkowo aktywny. Miasto nie byłoby wydolne w wielu obszarach, gdyby nie działalność organizacji pozarządowych. Doceniamy to, co robią dla naszej społeczności – przekonywał Radosław Witkowski.

W dalszej części Bilansu Dnia rozmawialiśmy na temat planowanych podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Bilety uprawniające do godzinnego przejazdu miałyby podrożeć o 30%, czyli o 80 groszy. - Musimy mieć świadomość, że do systemu komunikacji publicznej dokładamy ok. 50 mln złotych. Koszty są coraz wyższe. Nie mówię tylko o cenach paliw, ale też o cenach za prąd, czy wzroście płacy minimalnej. Jeśli będziemy ograniczać jakość usług, możemy się spotkać z sytuacją, że ta jakość będzie dużo słabsza – powiedział prezydent Witkowski.

Z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim rozmawialiśmy również na temat konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały wyznaczającej obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji. W mediach społecznościowych powstała grupa 500hektarówRadomia, która zwraca uwagę, że w paragrafie trzecim projektu uchwały Rady Miejskiej ustanawia się na rzecz Gminy Miasta Radomia prawo pierwokupu wszystkich nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji. Gmina zgodnie z ustawą o rewitalizacji ma takie prawo ustanowienia prawa pierwokupu ale nie musi go wprowadzać do prawa miejscowego. - Gmina z tego prawa korzysta tylko w przypadku, kiedy te nieruchomości są potrzebne do realizacji celów miejskich. Jeśli takie cele nie będą na tych terenach ustanowione, to nie ma problemu, aby te nieruchomości podlegały obrotowi na rynku prywatnym – powiedział prezydent Radosław Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: