Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Jerzy Zawodnik: konieczne są wyższe podwyżki za odbiór śmieci w Radomiu

środa, 30 marca 2022 17:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Podwyżki o 100 procent są konieczne, aby bilansował się system odbioru odpadów komunalnych - uważa Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, który był gościem Bilansu Dnia. Władze miasta sa gotowe do podjęcia rozmów z radnymi w tej sprawie.

Przypomnijmy, że radomscy radni zdecydowali w poniedziałek o podwyższeniu kosztów za odbiór odpadów komunalnych. Było to piąte podejście w tej sprawie. Uchwała wprowadza również ujednolicony system opłat - znika różnicowanie ze względu powierzchnię zajmowanego lokalu.

Zdaniem Jerzego Zawodnika, wprowadzone podwyżki nie rozwiążą problemu z odbiorem odpadów w mieście, bowiem w miejskim systemie śmieciowym nadal będzie brakowało ok. 15 mln złotych. - W mojej ocenie podwyżki powinny być wyższe o 100 procent. Ale gdyby radni zdecydowali o podwyżkach, to i tak mielibyśmy jedne z najtańszych śmieci - powiedział gość Bilansu Dnia.

Jerzy Zawodnik poinformował, że wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na prowadzenie klubów seniora w Radomiu. Do podziału będzie 250 tys. złotych. - Mamy wiele takich klubów w mieście, funkcjonują również przy parafiach. Mam nadzieję, że wracamy do działalności na rzecz seniorów, która przez okres pandemii została wstrzymana – powiedział Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta z którym rozmawiał Radosław Mizera: