Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Bilans Dnia

Poseł Lipiec: będę rozmawiał z zarządem Mesko ws. fabryki prochu w Pionkach

środa, 13 kwietnia 2022 17:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj naszym gościem był poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawialiśmy m.in. na temat przyszłości fabryki prochu w Pionkach.

4 lata temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział duże inwestycje w zakłady w Pionkach. Mówił o tym, że rząd zainwestuje co najmniej 250-300 mln z linię produkcyjną do produkcji nitrocelulozy. Ponadto związkowcy z "Solidarności" w skarżyskim przedsiębiorstwie zbrojeniowym mówili, że były zarząd firmy nie realizował polityki rządu.

- Przy najbliższym spotkaniu z zarządem Mesko będę o tym rozmawiał. Byłem świadkiem tego wydarzenia, kiedy rząd zainwestował sporo środków w produkcję prochu w Pionkach. Zbadam tę sprawę. Chciałbym dodać, że skarżyskie Mesko stanęło na wysokości zadania przy produkcji Piorunów. Dzisiaj realizowane są duże zamówienia – mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Z posłem Krzysztofem Lipcem rozmawialiśmy również na temat raportu Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem, która stwierdziła obecność materiałów wybuchowych na wielu elementach samolotu Tu-154M; budowie nowego punktu utrzymania taboru Polregio w Skarżysku-Kamiennej oraz propozycji dotyczącej wydłużenia o kolejne 3 miesiące - od otrzymania promesy wstępnej samorząd - postępowania przetargowego w ramach Polskiego Ładu.