Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Bilans Dnia

Wójt Przytyka: Chciałbym pod koniec roku wyposażyć naszą przychodnię

piątek, 06 maj 2022 17:43 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W tym roku mają zakończyć się prace przy budowie Ośrodka Zdrowia w Przytyku.

- Chciałbym pod koniec roku wyposażyć naszą przychodnię w specjalistyczny sprzęt - powiedział w "Bilansie Dnia" wójt Dariusz Wołczyński.

Z wójtem Przytyka rozmawialiśmy między innymi o podpisanej dzisiaj umowie na budowę sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków.

- Ta inwestycja dla mieszkańców gminy jest bardzo ważna. Oczyszczalnia ścieków obsługuje nie tylko Przytyk i Podgajek, ale także niebawem Oblas, bo zostanie wybudowana nowa sieć kanalizacyjna - mówi wójt Dariusz Wołczyński.

Na terenie gminy przebywa obecnie około 40 uchodźców z Ukrainy. Wszyscy mieszkają w domach prywatnych.

- Cały czas apelujemy i wspieramy naszych sąsiadów, zbierając materiały czy żywność. Tej pomocy jest mniej, bo powoli przyzwyczajamy się do tej sytuacji, co jest w mojej ocenie niepokojące - dodaje gość "Bilansu Dnia".

W Przytyku trwa obecnie budowa ośrodka zdrowia. Prace mogą zakończyć się już w tym roku.

- Ta inwestycja powinna się skończyć w październiku tego roku. Jestem trochę zaniepokojony tempem prac, ale mam zapewnienie od wykonawcy, że wyrobi się w terminie. Chciałbym pod koniec roku wyposażyć naszą przychodnię w specjalistyczny sprzęt - zapowiada Dariusz Wołczyński.

W audycji rozmawialiśmy także o zaplanowanym na jutro (7 maja) pikniku sportowym.

- Rozpoczynamy promocję naszych szlaków biegowych. Powstało pięć ścieżek - od 2 do 14 kilometrów. W ramach pikniku przygotowany jest bieg dla osób dorosłych na 8 kilometrów. Jeżeli są jeszcze chętni, to zapraszam do kontaktu z Centrum Kultury w Przytyku. Jeszcze możemy się zgłosić. Dodatkowo zostanie zorganizowany bieg dla najmłodszych - tłumaczy wójt gminy Przytyk.

Piknik rozpocznie się o godzinie 14:00.

Z wójtem Dariuszem Wołczyńskim rozmawialiśmy także o kończącej się budowie remizy strażackiej w Goszczewicach, a także o programie dofinansowania do zakupu kolektorów słonecznych.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: