Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Audycje Radiowe

Jedlnia-Letnisko będzie miała posterunek policji?

środa, 11 maj 2022 08:44 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Jest szansa, że do Jedlni-Letniska powróci posterunek policji. Burmistrz Piotr Leśnowolski rozmawiał o tym z komendantem.

W regionie jest coraz więcej posterunków policji. W 2020 roku komisariat został przywrócony w Wolanowie, a w ostatnich dniach zapadła decyzja o przekazaniu gruntów w Goździe. Jest szansa, że policja wróci także do Jedlni-Letniska.

- Rozmawialiśmy o przywróceniu posterunku policji w Jedlni-Letnisku. On kiedyś był, ale został zlikwidowany. Jest nowy projekt rządowy, który ma przywrócić posterunki w miejscach, które były lub wybudować w nowych lokalizacjach. Jesteśmy miejscowością, którą zamieszkuje 4 tysiące mieszkańców, a ten posterunek mógłby też obsługiwać cały teren naszej 13-tysięcznej gminy - mówił w audycji "Jedlnia-Letnisko na Fali" burmistrz Piotr Leśnowolski.

Obecnie najbliższe posterunki policji znajdują się w Pionkach i Radomiu.

- Wychodzimy z propozycją przekazania gruntu, podłączenia mediów, ogrodzenia działki, więc jestem otwarty na daleko idącą współpracę - dodaje burmistrz.

W audycji rozmawialiśmy też o dofinansowaniu z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Sołectw. Gmina otrzymała 50 tysięcy złotych. Pieniądze otrzymały sołectwa: Dawidów, Gzowice, Gzowice Folwark, Gzowice Kolonia i Maryno.

- Wybudujemy wiaty przystankowe. Chcemy idąc za projektem uruchomienia linii autobusowych postawić wiaty na trasie przejazdu - tłumaczy burmistrz.

W audycji rozmawialiśmy też o obchodach związanych z nadaniem praw miejskich, a także rosnącej liczbie pozwoleń na budowę wydawanych na terenie gminy.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: