Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Bilans Dnia

Marszałek Rajkowski: prace przy budowie SOR idą zgodnie z harmonogramem

środa, 11 maj 2022 17:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Bez przeszkód przebiegają prace przy budowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Prace finansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Rozmawialiśmy o tym dzisiaj z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim.

- Ciesze się, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Powstają ściany na poziomie garażów, wykonywany się również strop. Mam nadzieję, że prace na tzw. poziomie zero zakończą się na przełomie czerwca i lipca – mówił Rafał Rajkowski, który był dzisiaj gościem Bilansu Dnia.

W nowym oddziale ratunkowym ma być aż 14 gabinetów lekarskich, teraz jest ich sześć. Na budowę oraz wyposażenie zostanie przeznaczonych około 100 milionów złotych. Inwestycja ma być gotowa na przełomie listopada i grudnia 2023 roku. Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat zaostrzenia uchwały antysmogowej. Nowelizacja wprowadza zakaz spalania węgla w Warszawie od października 2023 r. Z kolei z początkiem 2028 r. przepis wejdzie w życie także w powiatach podwarszawskiego „obwarzanka”.

W dalszej części rozmawialiśmy o wsparciu jednostek OSP na terenie województwa mazowieckiego, Punkcie Konsultacyjnym "Jak znaleźć pracę w Polsce?" skierowanym do uchodźców z Ukrainy oraz Budżecie Obywatelskim Mazowsza.