Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Senator Karczewski: ponad 7 miliardów na podwyżki dla służby zdrowia

piątek, 27 maj 2022 17:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Te pieniądze należą się pracownikom ochrony zdrowia. Jestem im wdzięczny za wykonywaną pracę - przekonywał lekarz i senator Stanisław Karczewski, który był gościem, Bilansu Dnia. Przypomnijmy, że Sejm uchwalił nowelizację ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników podmiotów leczniczych. Podwyżki płacy minimalnej w drugim półroczu 2022 roku mają kosztować ponad 7 mld zł.

Stanisław Karczewski przyznał, że pielęgniarki i położne borykają się w różnymi problemami. Jednym z nich jest ich wiek, bowiem średnia wieku w tym zawodzie wynosi 53 lata. - Najpierw chciałbym skierować życzenia z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położonej. Obserwujemy, medycy nie udają się do pracy do innych krajów. Można mówić o emigracji wewnętrznej. Następuje proces przechodzenia z sektora państwowego do prywatnego - powiedział senator Stanisław Karczewski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat ostatniego posiedzenie Senatu. Jednym z punktów posiedzenia było wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Tomasza Grodzkiego.

- Głosami PO, PSL i Lewicy immunitet nie został uchylony. Nadal senatorowi Grodzkiemu udaje się chować za immunitetem. To nie zamyka sprawy. Podejrzenia będą się za nim będą ciągnąć – mówił senator Stanisław Karczewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: