Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Pos. Anna Kwiecień: Polskę trzeba mieć w sercu!

poniedziałek, 06 czerwca 2022 17:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj gościem Bilansu Dnia była poseł Anna Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawialiśmy głównie o sobotniej konwencji PiS oraz powróciliśmy do sprawy związanej z utworzeniem województwa radomskiego. 

Celem konwencji była m.in. inauguracja letniej akcji spotkań polityków partii z wyborcami. W trasę po Polsce wyruszyli liderzy PiS, także prezes Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Z poseł Anną Kwiecień rozmawialiśmy o tym, że dotychczas PiS wprowadzał w czasie takich spotkań nowe rozwiązania dla Polaków. - Celem konwencji było podsumowanie dotychczasowych działań polskiego rządu. Trzeba pokazać, jak wiele Polacy zyskali dzięki obecnemu rządowi. Wspomnę tylko drugie rozdanie Polskiego Ładu, gdzie region radomski otrzymał 675 mln złotych – mówiła poseł Kwiecień.

Jednak z drugiej strony kieszenie Polaków drenuje wysoka inflacja. Z miesiąca na miesiąc także 500+ regularnie traci na wartości. - Ale proszę zwrócić uwagę, że przez dwa lata zmagaliśmy się z pandemią COVID. Rząd, aby chronić miejsca pracy, uruchomił ok. 230 mld złotych, które trafiły do polskich firm. Zrobiliśmy wszystko, aby ratować rynek pracy. Dlatego uważam, że jeśli 500+ regularnie traci na wartości, to i tak to jest więcej, niż zero złotych za czasów Platformy Obywatelskiej, która opracowała jeden program „zeszyt +” w każdym sklepie – mówiła gość Bilansu Dnia.