Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Audycje Radiowe

Czas na sportowe inwestycje w gminie Wolanów

wtorek, 26 lipca 2022 15:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi w ramach inwestycji sportowych w gminie Wolanów w powiecie radomskim. Na ten cel lokalny samorząd otrzymał wsparcie w wysokości 11,5 mln złotych. Rozmawialiśmy o tym z Ewą Markowską-Bzduchą, wójtem gminy. 

W ramach dofinansowania zrealizowane zostaną następujące inwestycje: budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP w Mniszku i Sławnie oraz hali sportowej przy PSP w Bieniędzicach. - Pod koniec września chcemy ogłosić przetargi. Mam nadzieję, że w połowie 2024 roku będziemy mieli nowe obiekty sportowe - powiedziała Ewa Markowska-Bzducha. Ponadto zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna na potrzeby budynków użyteczności publicznej tj. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sławnie, PSP w Wolanowie, Samorządowe Publiczne Przedszkole w Wolanowie, PSP w Bieniędzicach, PSP w Mniszku, budynki 1 i 2 Urzędu Gminy Wolanów, budynek SUW w Wawrzyszowie, a także termomodernizacja budynku PSP W Mniszku.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat budowy gazociągu. Inwestycja realizowana jest na odcinku 11 kilometrów, od Sławna w kierunku zachodnim tj. Kacprowice i Kowalanka, Wolanów, Kolonia Wolanów, Strzałków i Wawrzyszów. Prace są efektem trzyletnich przygotowań do tego zadania. - Prace praktycznie dobiegają końca. Mam nadzieję, że całość zakończy sie pod koniec października tego roku - powiedziała wójt Wolanowa Ewa Markowska-Bzducha.