Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Audycje Radiowe

Starosta Waldemar Trelka: rozpoczynamy kolejny front prac drogowych

piątek, 29 lipca 2022 11:31 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z budową ronda w centrum Kowali. To nie koniec dobrych informacji, bowiem w Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano dwie kolejne umowy na rozbudowę dróg powiatowych o łącznej wartości ponad 23 milionów złotych.

Jak poinformował starosta radomski Waldemar Trelka w trakcie prac w Kowali zostaną wprowadzone objazdy m.in. przez obwodnicę południową i ulicę Wierzbicką w Radomiu, ale także przez Rudę Wielką czy miejscowości położone przy drogach wojewódzkich numer 744 i 733. - Podpisaliśmy również dwie umowy drogowe. Będzie to rozbudowa 5 kilometrowego odcinka drogi powiatowej Wojciechów- Kozłów-Rajec Szlachecki oraz rozbudowa drogi powiatowej Przytyk - Kożuchów o długości 2 780 metrów - powiedział starosta Trelka.

Ponadto Samorząd Powiatu Radomskiego otrzymał 3,6 miliona złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Bezzwrotna dotacja pomoże w dalszej rozbudowie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach, który pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami. Zostanie wybudowany amfiteatr, mini obserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach.