Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Bielan: droższy prąd to wina rządu Tuska

Radio Plus Radom

A. Bielan: droższy prąd to wina rządu Tuska

04 grudzień 2018 / Tekst

Rozmowy idą w dobrym kierunku – tak Adam Bielan, wicemarszałek Senatu komentuje sobotnie spotkanie z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską. Ich celem ma być powstanie koalicji w Radzie Miejskiej w Radomiu. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżkach cen prądu, inicjatywie „Zatrzymaj Aborcję” i wydzieleniu Warszawy z Mazowsza.

W czasie ostatnich wyborów samorządowych politycy PiS obiecywali, że Radom ma zostać stolicą Mazowsza. Co z tych deklaracji pozostało? - Jestem dalej zdecydowanym zwolennikiem tej idei. Wniosek w sprawie statystycznego wydzielenia stolicy z województwa mazowieckiego jest w Brukseli. Czekamy na decyzję – powiedział wicemarszałek Senatu.

Adam Bielan był także uczestnikiem sobotniego spotkania dotyczącego utworzenie ewentualnej koalicji PiS-PO w Radzie Miejskiej w Radomiu. - Jestem umiarkowanym optymistą, że prezydent Radosław Witkowski zgodzi się na taką współpracę. To wyborcy zdecydowali, że władza musi być podzielona. Wygrał pan Witkowski, ale w Radzie Miejskiej 16 mandatów ma PiS. Złożyliśmy prezydentowi uczciwą propozycję. Jest szansa na kilka rządowych inwestycji w Radomiu. Jesteśmy gotowi, by pomagać – mówił Adam Bielan.

W dalszej części rozmawialiśmy o podwyżkach cen prądu w Polsce. - Podwyżki to efekt polityki europejskiej i podpisanych umów przez rząd Donalda Tuska. Zrobimy wszystko, aby te podwyżki były jak najmniej odczuwalne dla indywidualnych odbiorców. Mamy deklaracje w tej sprawie ministra energetyki. Przygotowywana specjalna ustawa złagodzi skutki podwyżek prądu dla ludności – powiedział Adam Bielan.

79 posłów, głównie z Prawa i Sprawiedliwości, wystosowało do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej list z żądaniem natychmiastowego wyznaczenia terminu rozprawy ws. „Zatrzymaj Aborcję”. - Kluczowy tu będzie wyrok Trybunału. Dlatego spokojnie czekam na rozstrzygnięcia w tej sprawie. Wyrok TK będzie mocniejszy niż ustawy przegłosowane przez Sejm – uważa wicemarszałek Senatu Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4