Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Opady

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Bielan: droższy prąd to wina rządu Tuska

Radio Plus Radom

A. Bielan: droższy prąd to wina rządu Tuska

04 grudzień 2018 / Tekst

Rozmowy idą w dobrym kierunku – tak Adam Bielan, wicemarszałek Senatu komentuje sobotnie spotkanie z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską. Ich celem ma być powstanie koalicji w Radzie Miejskiej w Radomiu. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżkach cen prądu, inicjatywie „Zatrzymaj Aborcję” i wydzieleniu Warszawy z Mazowsza.

W czasie ostatnich wyborów samorządowych politycy PiS obiecywali, że Radom ma zostać stolicą Mazowsza. Co z tych deklaracji pozostało? - Jestem dalej zdecydowanym zwolennikiem tej idei. Wniosek w sprawie statystycznego wydzielenia stolicy z województwa mazowieckiego jest w Brukseli. Czekamy na decyzję – powiedział wicemarszałek Senatu.

Adam Bielan był także uczestnikiem sobotniego spotkania dotyczącego utworzenie ewentualnej koalicji PiS-PO w Radzie Miejskiej w Radomiu. - Jestem umiarkowanym optymistą, że prezydent Radosław Witkowski zgodzi się na taką współpracę. To wyborcy zdecydowali, że władza musi być podzielona. Wygrał pan Witkowski, ale w Radzie Miejskiej 16 mandatów ma PiS. Złożyliśmy prezydentowi uczciwą propozycję. Jest szansa na kilka rządowych inwestycji w Radomiu. Jesteśmy gotowi, by pomagać – mówił Adam Bielan.

W dalszej części rozmawialiśmy o podwyżkach cen prądu w Polsce. - Podwyżki to efekt polityki europejskiej i podpisanych umów przez rząd Donalda Tuska. Zrobimy wszystko, aby te podwyżki były jak najmniej odczuwalne dla indywidualnych odbiorców. Mamy deklaracje w tej sprawie ministra energetyki. Przygotowywana specjalna ustawa złagodzi skutki podwyżek prądu dla ludności – powiedział Adam Bielan.

79 posłów, głównie z Prawa i Sprawiedliwości, wystosowało do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej list z żądaniem natychmiastowego wyznaczenia terminu rozprawy ws. „Zatrzymaj Aborcję”. - Kluczowy tu będzie wyrok Trybunału. Dlatego spokojnie czekam na rozstrzygnięcia w tej sprawie. Wyrok TK będzie mocniejszy niż ustawy przegłosowane przez Sejm – uważa wicemarszałek Senatu Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA