Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Bielan: droższy prąd to wina rządu Tuska

Radio Plus Radom

A. Bielan: droższy prąd to wina rządu Tuska

04 grudzień 2018 / Tekst

Rozmowy idą w dobrym kierunku – tak Adam Bielan, wicemarszałek Senatu komentuje sobotnie spotkanie z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską. Ich celem ma być powstanie koalicji w Radzie Miejskiej w Radomiu. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżkach cen prądu, inicjatywie „Zatrzymaj Aborcję” i wydzieleniu Warszawy z Mazowsza.

W czasie ostatnich wyborów samorządowych politycy PiS obiecywali, że Radom ma zostać stolicą Mazowsza. Co z tych deklaracji pozostało? - Jestem dalej zdecydowanym zwolennikiem tej idei. Wniosek w sprawie statystycznego wydzielenia stolicy z województwa mazowieckiego jest w Brukseli. Czekamy na decyzję – powiedział wicemarszałek Senatu.

Adam Bielan był także uczestnikiem sobotniego spotkania dotyczącego utworzenie ewentualnej koalicji PiS-PO w Radzie Miejskiej w Radomiu. - Jestem umiarkowanym optymistą, że prezydent Radosław Witkowski zgodzi się na taką współpracę. To wyborcy zdecydowali, że władza musi być podzielona. Wygrał pan Witkowski, ale w Radzie Miejskiej 16 mandatów ma PiS. Złożyliśmy prezydentowi uczciwą propozycję. Jest szansa na kilka rządowych inwestycji w Radomiu. Jesteśmy gotowi, by pomagać – mówił Adam Bielan.

W dalszej części rozmawialiśmy o podwyżkach cen prądu w Polsce. - Podwyżki to efekt polityki europejskiej i podpisanych umów przez rząd Donalda Tuska. Zrobimy wszystko, aby te podwyżki były jak najmniej odczuwalne dla indywidualnych odbiorców. Mamy deklaracje w tej sprawie ministra energetyki. Przygotowywana specjalna ustawa złagodzi skutki podwyżek prądu dla ludności – powiedział Adam Bielan.

79 posłów, głównie z Prawa i Sprawiedliwości, wystosowało do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej list z żądaniem natychmiastowego wyznaczenia terminu rozprawy ws. „Zatrzymaj Aborcję”. - Kluczowy tu będzie wyrok Trybunału. Dlatego spokojnie czekam na rozstrzygnięcia w tej sprawie. Wyrok TK będzie mocniejszy niż ustawy przegłosowane przez Sejm – uważa wicemarszałek Senatu Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4