Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Bielan: Radom potrzebuje oddziału klinicznego

Radio Plus Radom

A. Bielan: Radom potrzebuje oddziału klinicznego

29 styczeń 2019 / Tekst

- Apeluję do marszałka Adama Struzika o jak najszybsze podjęcie prac przy tworzeniu oddziału klinicznego na potrzeby kierunku lekarskiego na radomskim Uniwersytecie - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który był gościem Bilansu Dnia. Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o przyszłości bazy wojskowej na Sadkowie, pokazach lotniczych Air Show w 2020 roku w Radomiu oraz przyszłości szpitala w Pionkach.

Adam Bielan
Adam Bielan

Obecnie trwa budowa centrum naukowo-badawczego dla kierunku lekarskiego na radomskim Uniwersytecie. Inwestycja powstaje przy ulicy Chrobrego. Na ten cel rząd przekazał prawie 26 mln złotych. - Dzisiaj trzeba zrobić kolejny krok, czyli utworzyć oddział kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Dlatego apeluję do Pana marszałka Adama Struzika o podjęcie stosownych decyzji w tej sprawie. Bez tego oddziału klinicznego zaczną się problemy dla studentów trzeciego roku. Bez porozumienia ze szpitalem do tych zajęć nie dojdzie - powiedział Adam Bielan.

Wicemarszałek Senatu poinformował także o działaniach wobec szpitala w Pionkach. - Tam potrzebne są duże środki na inwestycje. Jedną z propozycji jest przejęcie lecznicy przez Ministerstwo Obrony Narodowej - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek odbyło się spotkanie z udziałem Adama Bielana z dowódcami jednostek wojskowych na Sadkowie i w Dęblinie. - Jedno jest pewne. Wojsko zostanie w Radomiu. Zostanie także dowództwo bazy. Samoloty na czas rozbudowy lotniska zostaną przeniesione. Radom będzie mógł zyskać np. na bazie dla śmigłowców. Dzisiaj warto też rozpocząć starania, by pokazy lotnicze Air Show w 2020 roku odbyły się w Radomiu - mówił gość Bilansu Dnia.

Z Adamem Bielanem rozmawialiśmy także o zamiarze sprzedaży dworca PKS w Radomiu. - To dziwna decyzja, przecież polityka państwa zmierza do tego, by Polacy przesiadali się z samochodów do autobusów i pociągów. Transport zbiorowy jest przyszłością. Może warto się zastanowić nad tym, by Radom odkupił dworzec i stworzył tam centrum komunikacyjne. To cenny pomysł, kiedy myślimy o rozbudowie lotniska na Sadkowie. Tym bardziej, że Radom będzie miał dwa dworce kolejowe. Jeden główny, który już jest i drugi, dworzec Wschód. Tam pasażerowie będą mieli przesiadkę, by dostać się na lotnisko - mówił wicemarszałek Senatu, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4