Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Kwiecień: liczę na współpracę z prezydentem Radomia

Radio Plus Radom

A. Kwiecień: liczę na współpracę z prezydentem Radomia

03 grudzień 2018 / Tekst

W sobotę odbyło się spotkanie polityków i radnych Prawa i Sprawiedliwości z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. Tematem była ewentualna koalicja w Radomiu. Przypomnijmy, że wybory na prezydenta Radomia wygrał Radosław Witkowski z Koalicji na Rzecz Zmian, ale większość w Radzie Miejskiej ma Prawo i Sprawiedliwość.

Anna Kwiecień
Anna Kwiecień

Prezydent Radomia Radosław Witkowski mówił w ubiegłym tygodniu, że szanse na koalicję z PiS są praktycznie zerowe. A zatem, jest bliżej czy dalej jest do współpracy między obydwoma ugrupowaniami? - Wierzę, że bliższa jest ta pierwsza opcja. Taka współpraca jest konieczna i może przynieść same korzyści dla mieszkańców. Kielce są przykładem pracy ponad podziałami. Trzeba czerpać z tych dobrych wzorców. Takie porozumienie w Radomiu jest konieczne. Jesteśmy na początku drogi – powiedziała poseł Kwiecień.

Przed nami uchwalenie budżetu Radomia na przyszły rok. Brak zgody, współpracy może oznaczać brak uchwalenia tego dokumentu. Radny Dariusz Wójcik sugerował nawet, że możliwe jest przeprowadzenie referendum i ogłoszenie ponownych wyborów prezydenckich w Radomiu. - Nie mamy żadnych oczekiwań. Chcemy skoncentrować się na programie. Dlatego musimy wziąć odpowiedzialność za rządzenie w jakimś ograniczonym zakresie i z pełną akceptacją Platformy Obywatelskiej. Mamy się dogadać, bo tego oczekują radomianie – wyjaśniła Anna Kwiecień.

Poseł Kwiecień nie wyobraża sobie, by organizacje pozarządowe zostały bez grosza w przyszłym roku, bowiem realizacja tzw. trzyletnich programów społeczno-zdrowotnych stoi pod znakiem zapytania. Pieniędzy może nie być, bo Rada Miejska nie przegłosowała stosowanych uchwał. - Organizacje pozarządowe mogą spać spokojnie. Każdy z nas ma świadomość wagi sprawy. Nie możemy pozwolić sobie na turbulencje w tym sektorze – stwierdziła poseł Kwiecień.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżkach cen prądu, bowiem wiele samorządów informuje rząd o monopolistycznych praktykach stosowanych przez państwowe spółki w stosunku do polskich samorządów. Drastycznie wzrosną koszty energii używanej do oświetlenia ulic. Czy zabraknie w samorządach środków na ten? Posłuchaj rozmowy Radosława Mizery z poseł Anną Kwiecień:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4