Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Opady

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Kwiecień: liczę na współpracę z prezydentem Radomia

Radio Plus Radom

A. Kwiecień: liczę na współpracę z prezydentem Radomia

03 grudzień 2018 / Tekst

W sobotę odbyło się spotkanie polityków i radnych Prawa i Sprawiedliwości z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. Tematem była ewentualna koalicja w Radomiu. Przypomnijmy, że wybory na prezydenta Radomia wygrał Radosław Witkowski z Koalicji na Rzecz Zmian, ale większość w Radzie Miejskiej ma Prawo i Sprawiedliwość.

Anna Kwiecień
Anna Kwiecień

Prezydent Radomia Radosław Witkowski mówił w ubiegłym tygodniu, że szanse na koalicję z PiS są praktycznie zerowe. A zatem, jest bliżej czy dalej jest do współpracy między obydwoma ugrupowaniami? - Wierzę, że bliższa jest ta pierwsza opcja. Taka współpraca jest konieczna i może przynieść same korzyści dla mieszkańców. Kielce są przykładem pracy ponad podziałami. Trzeba czerpać z tych dobrych wzorców. Takie porozumienie w Radomiu jest konieczne. Jesteśmy na początku drogi – powiedziała poseł Kwiecień.

Przed nami uchwalenie budżetu Radomia na przyszły rok. Brak zgody, współpracy może oznaczać brak uchwalenia tego dokumentu. Radny Dariusz Wójcik sugerował nawet, że możliwe jest przeprowadzenie referendum i ogłoszenie ponownych wyborów prezydenckich w Radomiu. - Nie mamy żadnych oczekiwań. Chcemy skoncentrować się na programie. Dlatego musimy wziąć odpowiedzialność za rządzenie w jakimś ograniczonym zakresie i z pełną akceptacją Platformy Obywatelskiej. Mamy się dogadać, bo tego oczekują radomianie – wyjaśniła Anna Kwiecień.

Poseł Kwiecień nie wyobraża sobie, by organizacje pozarządowe zostały bez grosza w przyszłym roku, bowiem realizacja tzw. trzyletnich programów społeczno-zdrowotnych stoi pod znakiem zapytania. Pieniędzy może nie być, bo Rada Miejska nie przegłosowała stosowanych uchwał. - Organizacje pozarządowe mogą spać spokojnie. Każdy z nas ma świadomość wagi sprawy. Nie możemy pozwolić sobie na turbulencje w tym sektorze – stwierdziła poseł Kwiecień.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżkach cen prądu, bowiem wiele samorządów informuje rząd o monopolistycznych praktykach stosowanych przez państwowe spółki w stosunku do polskich samorządów. Drastycznie wzrosną koszty energii używanej do oświetlenia ulic. Czy zabraknie w samorządach środków na ten? Posłuchaj rozmowy Radosława Mizery z poseł Anną Kwiecień:

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA