Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 26 kwietnia - Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Kwiecień: liczę na współpracę z prezydentem Radomia

Radio Plus Radom

A. Kwiecień: liczę na współpracę z prezydentem Radomia

03 grudzień 2018 / Tekst

W sobotę odbyło się spotkanie polityków i radnych Prawa i Sprawiedliwości z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. Tematem była ewentualna koalicja w Radomiu. Przypomnijmy, że wybory na prezydenta Radomia wygrał Radosław Witkowski z Koalicji na Rzecz Zmian, ale większość w Radzie Miejskiej ma Prawo i Sprawiedliwość.

Anna Kwiecień
Anna Kwiecień

Prezydent Radomia Radosław Witkowski mówił w ubiegłym tygodniu, że szanse na koalicję z PiS są praktycznie zerowe. A zatem, jest bliżej czy dalej jest do współpracy między obydwoma ugrupowaniami? - Wierzę, że bliższa jest ta pierwsza opcja. Taka współpraca jest konieczna i może przynieść same korzyści dla mieszkańców. Kielce są przykładem pracy ponad podziałami. Trzeba czerpać z tych dobrych wzorców. Takie porozumienie w Radomiu jest konieczne. Jesteśmy na początku drogi – powiedziała poseł Kwiecień.

Przed nami uchwalenie budżetu Radomia na przyszły rok. Brak zgody, współpracy może oznaczać brak uchwalenia tego dokumentu. Radny Dariusz Wójcik sugerował nawet, że możliwe jest przeprowadzenie referendum i ogłoszenie ponownych wyborów prezydenckich w Radomiu. - Nie mamy żadnych oczekiwań. Chcemy skoncentrować się na programie. Dlatego musimy wziąć odpowiedzialność za rządzenie w jakimś ograniczonym zakresie i z pełną akceptacją Platformy Obywatelskiej. Mamy się dogadać, bo tego oczekują radomianie – wyjaśniła Anna Kwiecień.

Poseł Kwiecień nie wyobraża sobie, by organizacje pozarządowe zostały bez grosza w przyszłym roku, bowiem realizacja tzw. trzyletnich programów społeczno-zdrowotnych stoi pod znakiem zapytania. Pieniędzy może nie być, bo Rada Miejska nie przegłosowała stosowanych uchwał. - Organizacje pozarządowe mogą spać spokojnie. Każdy z nas ma świadomość wagi sprawy. Nie możemy pozwolić sobie na turbulencje w tym sektorze – stwierdziła poseł Kwiecień.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżkach cen prądu, bowiem wiele samorządów informuje rząd o monopolistycznych praktykach stosowanych przez państwowe spółki w stosunku do polskich samorządów. Drastycznie wzrosną koszty energii używanej do oświetlenia ulic. Czy zabraknie w samorządach środków na ten? Posłuchaj rozmowy Radosława Mizery z poseł Anną Kwiecień:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4