Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Kwiecień: Urlopów nie będzie

Radio Plus Radom

A. Kwiecień: Urlopów nie będzie

08 lipiec 2019 / Tekst

- Brak lekarzy specjalistów - to jest największe wyzwanie w służbie zdrowia - mówi Anna Kwiecień. Posłanka PiS uczestniczyła w kongresie partii w Katowicach, była też panelistką spotkania nt. "Kadr w służbie zdrowia".

A. Kwiecień: Urlopów nie będzie
foto: ks. Jacek Wieczorek/Radio Plus Radom

Anna Kwiecień była gościem magazynu "Miasto żyje latem" Radia Plus Radom w poniedziałek, 8 lipca. W ostatni weekend w Katowicach przez 3 dni odbywał się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii w pełnej gotowości przygotowują się do wyborów parlamentarnych. Jak przyznała posłanka Anna Kwiecień, mimo wakacji nie ma mowy o urlopie. - Urlop dopiero po wyborach. Tak naprawdę od kampanii samorządowej trwa maraton wyborczy. Nie ma mowy na jakąkolwiek przerwę w tej pracy. Nie można lekceważyć przeciwników – przyznaje Anna Kwiecień.

 W Katowicach zakończył się kongres partii. W sumie odbyło się 60 paneli dyskusyjnych. Panelistką spotkania nt. „Kadr w służbie zdrowia” była posłanka Anna Kwiecień. Premier zapowiedział, że 6% PKB (ok. 160 mld zł.) ma iść na służbę zdrowia za kilka lat. - Jest ogromna zapaść pokoleniowa, ale to jest efekt wielu lat zaniedbań, bo kadry medyczne kształci się przez wiele lat. Lekarza kształci się co najmniej 12 lat. My dołożyliśmy 2 tysiące miejsc na kierunku lekarskim, ale moment kiedy konkretny lekarz wejdzie do systemu to jest 12 lat. Być może jednym z rozwiązań będzie delegowanie pewnych obowiązków. Niektóre zadania może realizować pielęgniarka, a z kolei niektóre obowiązki pielęgniarek, np. opiekun medyczny. W 2015 roku budżet na ochronę zdrowia wynosił 79 mld zł., dzisiaj przekroczyliśmy 100 miliardów. Te 6%, o których mówił premier osiągniemy w 2014 roku – wyjaśnia Anna Kwiecień.

Naszego gościa pytaliśmy także o termin wyborów jesiennych. Czy będzie to 13 czy 20 października? - Nie wiadomo. Kandydaci nie znają tej daty. Decyzja należy do pana prezydenta. Osobiście chciałabym, żeby to był ten termin wcześniejszy. Chciałabym mieć to za sobą, chciałabym po prostu odpocząć i mieć upragniony urlop – dodaje Anna Kwiecień. Nie zdradza jednak konkretów – nazwisk na listach wyborczych, poszczególnych miejsc na tych listach, ani tego ile kobiet się na nich znajdzie. - Niespodzianki nie będzie. Marek Suski będzie jedynką w wyborach do Sejmu na listach radomskich. To mogę jedynie zdradzić. Więcej nie mogę powiedzieć, ani jeżeli chodzi o nazwiska, ani jeżeli chodzi o miejsca. Wszystko zdarzyć się może - mówi Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem Radia Plus Radom. Rozmawiała Magda Gliszczyńska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4