Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Adam Bielan gościem Bilansu Dnia

Wiadomości z Radomia

Adam Bielan gościem Bilansu Dnia

05 kwiecień 2019 / Tekst

Wybory do Parlamentu Europejskiego, podział statystyczny Mazowsza, strajk nauczycieli - o tym dzisiaj rozmawialiśmy z Adamem Bielanem, wicemarszałkiem Senatu, który był gościem Bilansu Dnia.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans od kilku miesięcy prowadzi intensywną kampanię wyborczą - w ten sposób Adam Bielan, wicemarszałek Senatu odniósł się decyzji Komisji Europejskiej, która wszczęła wobec Polski postępowanie o naruszenie prawa unijnego, wysyłając pismo z formalnym zawiadomieniem. Sprawa dotyczy "nowego systemu dyscyplinarnego dla sędziów".

- Frans Timmermans jest socjalistą. Wspiera swoich partnerów w Polsce i nie ukrywa, że ataki na Polskę czy Węgry są elementem trampoliny wyborczej. Jakoś dziwnie Timmermans milczy na temat kłopotów z wymiarem sprawiedliwości rządu rumuńskiego, który likwiduje system walki z korupcją. Milczy, bo rządzą tam jego koledzy socjaliści - powiedział Adam Bielan.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także na temat strajku nauczycieli. Formalnie strajkującym pracownikom wynagrodzenie za czas strajku się nie należy. Część samorządów, w tym Radom, deklaruje jednak, że popiera nauczycieli i znajdzie pieniądze na to, żeby im zapłacić. - Nauczyciele zarabiają wciąż za mało. Chcemy te pensje podwyższać. Ale z drugiej strony ZNP jest przybudówką Koalicji Europejskiej. Sławomir Broniarz wielokrotnie brał udział w demonstracjach antyrządowych razem z politykami opozycji. ZNP nie protestowało w latach kiedy rządziła PO. Mimo wszystko liczę, że do kryzysu nie dojdzie - powiedział wicemarszałek Senatu.

W Unii Europejskiej trwają cały czas prace nad nowym budżetem, z którego będzie można korzystać po 2020 r. Województwa ruszają do kolejnego etapu walki o pieniądze na swoje przyszłe programy operacyjne. - Musimy zrobić wszystko, by Komisja Europejska uznała podział statystyczny Mazowsza, by nie stracić funduszy unijnych. Problem wynika z tego, że bogata Warszawa ciągnie statystycznie całe województwo - mówił Adam Bielan.

Z Adamen Bielanem, wicemarszałkiem Senatu rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4