Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Adam Struzik stawia na transport publiczny

Wiadomości z Radomia

Adam Struzik stawia na transport publiczny

14 luty 2019 / Tekst

Bez rozwiązań prawnych trudno będzie budować sprawny transport publiczny w województwie mazowieckim - uważa marszałek Adam Struzik. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o przygotowaniach do wyborów do Parlamentu Europejskiego, przymiarkach rządowych, których celem jest odebraniu samorządom wojewódzkim Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, utworzeniu oddziału klinicznego na potrzeby kierunku lekarskiego na radomskim Uniwersytecie, czy pracach nad budżetem obywatelskim Mazowsza.

Zdaniem Adam Struzika, dobra komunikacja stanowi klucz do sukcesu i rozwoju całego regionu. Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat inwestuje w drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne. - Przed samorządami lokalnymi stoi kolejne wyzwanie, czyli transport autobusowy. Ale tutaj potrzebne są rozwiązania prawne na poziomie rządowym – powiedział marszałek Adam Struzik.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o przygotowaniach do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jedną z propozycji jest udział ludowców w tzw. Koalicji Europejskiej. - Pierwszym naszym zadaniem będzie obrona polityki spójności i wspólnej polityki rolnej. Chodzi o to, by nie zmniejszyły się fundusze w tych programach, by polscy rolnicy mogli się na rozwój. Drugim wyzwaniem jest rolnictwo, bo pojawiają się zakusy, by zrezygnować ze wsparcia finansowego tego sektora. To błędny kierunek. Ponadto mamy problemy ze smogiem. Ten kierunek będzie w centrum naszego zainteresowania. Stawimy też na system obronny Europy. Potrzeba tutaj wspólnych działań - wyliczał Adam Struzik.

Z marszałkiem Adamem Struzikiem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4