Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Artur Ludew zaprasza na Kiermasz Wielkanocny

Informacje z regionu

Artur Ludew zaprasza na Kiermasz Wielkanocny

12 kwiecień 2019 / Tekst

4 kwietnia po raz siedemnasty odbędzie się w Szydłowcu Kiermasz Wielkanocny. Urząd Miejski zapewni wyjątkowo uroczystą oprawę Niedzieli Palmowej. Na Rynku Wielkim ustawione będzie kilkadziesiąt stoisk wystawowo - handlowych. - Jak na rękodzieło przystało będzie różnorodnie, kolorowo i smacznie - mówi Artur Ludew, burmistrz Szydłowca, który był gościem Bilansu Dnia.

Nie zabraknie pysznego chleba, wędlin i wyrobów garmażeryjnych. Jak co roku odbędą się konkursy m.in. na najładniejsza palmę i palmę tradycyjną. Na kiermaszowej scenie zaprezentują się lokalne zespoły śpiewacze, nadając wyjątkowy klimat oczekiwaniu na radosne Alleluja. Patronem wydarzenia jest Radio Plus Radom.

Z naszym gościem rozmawialismy także o piątej edycji Budżetu Obywatelskiego w Szydłowcu. - To narzędzie daje możliwość decydowania, na co zostaną wydane gminne pieniądze. Budżet obywatelski to skuteczny i bezpośredni sposób, aby mieszkańcy mieli wpływ na kształtowanie przestrzeni publicznej i mogli wpływać na zmiany wizerunku miasta i gminy - przekonuje Artur Ludew. Kwota środków przeznaczonych do wydatkowania wynosi prawie 390 tys. zł. Projekty można zgłaszać do 10 maja.

Burmistrz Artur Ludew zaprosił również do dialogu wszystkich zainteresowanych tematem likwidacji barier. - Mimo systematycznie wprowadzanych zmian, w naszej gminie jest nadal wiele miejsc nieprzyjaznych dla osób niepełnosprawnych, starszych oraz rodziców z wózkami. Bariery to nie tylko brak windy, ale także za wysoki krawężnik, czy nierówny chodnik - powiedział burmistrz Szydłowca Artur Ludew, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4