Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Bądź ekologiczny, wymień piec!

Informacje z regionu

Bądź ekologiczny, wymień piec!

16 kwiecień 2018 / Tekst

Mieszkańcy gminy Jedlnia-Letnisko tylko do końca tygodnia mogą zgłaszać zainteresowanie wymianą pieców.

 

Bądź ekologiczny, wymień piec!
fot. Radio Plus Radom

 Gmina stara się o dofinansowanie wymiany kotłów i budowy instalacji odnawialnych źródeł energii. - To bardzo ważny temat. Ostatnio wszyscy mówią o zanieczyszczeniu powietrza, o smogu, dlatego postanowiliśmy przystąpić do programu. Podejmujemy się tego zadania po to, żebyśmy w gminie Jedlnia-Letnisko mieli czystsze powietrze, żebyśmy lepiej oddychali - powiedział w Radiu Plus Radom wójt Piotr Leśnowolski. Można uzyskać dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych zakupu, dostawy i montażu instalacji. W grę wchodzi wymiana na piece "klasy 5". - W projekcie mogą brać udział osoby fizyczne, które chcą wymienić np. kocioł węglowy na kocioł spalający biomasę, kocioł gazowy lub kocioł olejowy - wyjaśniła Aneta Mosionek, kierownik referatu gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Jedlnia-Letnisko.

Deklaracje wraz z załącznikami należy złożyć do piątku 20 kwietnia w Urzędzie Gminy. Aby celowe było składanie wniosku o dofinansowanie, władze gminy oczekują ok. 90 deklaracji. Szczegółowe informacje można uzyskać na www.jedlnia.pl.

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy także o zmianie lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnej. Wójt Leśnowolski zapowiedział także utrudnienia w ruchu w Sadkowie w najbliższy piątek. Kręcone będą tam sceny do filmu "Klecha". - Droga będzie zamknięta od godz. 8 do 18 na odcinku od Natolina do skrzyżowania z ul. Poranną - poinformował wójt. Mieszkańcy będą mieli zapewnioną komunikację autobusową.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4