Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Bardziej służba niż praca

Radio Plus Radom

Bardziej służba niż praca

11 marzec 2019 / Tekst

11 marca sołtysi w całym kraju obchodzą swoje święto. Na czym tak naprawdę polega ich praca, zapytaliśmy Łukasza Koneckiego, który funkcję sołtysa Sobawin pod Opocznem pełni drugą kadencję.

Praca sołtysa polega głównie na roznoszeniu nakazów płatniczych i zbieraniu pieniędzy. Ale sołtys ma także wiele innych obowiązków. Chodzi przede wszystkim o rozwiązywanie problemów mieszkańców. – A tych problemów jest bardzo dużo. Od najprostszych jak problem z oświetleniem do bardziej rozbudowanych związanych z konkretnymi inwestycjami – mówił w Dniu Sołtysa Łukasz Konecki.

Sołtys Sobawin organizuje dla swoich mieszkańców także ciekawe imprezy. – To wycieczki dla dzieci i młodzieży organizowane pod hasłem „Zwiedzamy stadiony Polski”, ale również zachęcam do wyjazdów osoby dorosłe – wyjaśniał sołtys na antenie Radia Plus Radom. Łukasz Konecki wspólnie z mieszkańcami wioski organizuje także duże plenerowe imprezy. Chodzi o Dni Sobawin, które podobnie jak wyjazdy i wycieczki są doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności.

Łukasz Konecki przyznaje, że bycie sołtysem to dla niego bardziej służba mieszkańcom niż praca. Wyjaśnił, że aby pełnić tę funkcję trzeba być otwartym i wyrozumiałym człowiekiem. No i cierpliwym. A czego powinniśmy życzyć sołtysom w dniu ich święta? – Przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów – mówił.

Posłuchaj całej rozmowy z sołtysem Sobawin Łukaszem Koneckim.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4