Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 13 Gru 2018

  Rain And Snow 0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Będą pieniądze na termomodernizacje

Radio Plus Radom

Będą pieniądze na termomodernizacje

13 marzec 2018 / Tekst

Program rządowy dla Opoczna, list intencyjny marszałków województw oraz sportowe podsumowanie roku – to tylko niektóre tematy kolejnej audycji Gmina Opoczno na Fali.

Rafał Kądziela
Rafał Kądziela

W Opocznie marszałkowie województw łódzkiego i świętokrzyskiego podpisali list intencyjny w sprawie współpracy. Jak podkreśla Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, głównym celem podpisanego listu intencyjnego jest zabieganie o elektryfikację linii kolejowej 25.

Póki co na elektryfikację linii 25 na terenie województwa świętokrzyskiego nie ma pieniędzy. Znalazły się jednak one na inwestycję na odcinku Tomaszów – Opoczno, podkreśla Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Elektryfikacja linii 25 i połączenia jej z Centralną Magistralą Kolejową to dla Opoczna ogromna szansa na dalszy rozwój, uważa burmistrz Opoczna Rafał Kądziela.

List intencyjny w sprawie współpracy samorządów oprócz marszałków podpisali również wicemarszałkowie Artur Bagieński i Jan Maćkowiak.

 

Opoczno włączone zostanie do pilotażowego programu rządowego, dzięki któremu na termomodernizacje budynków jednorodzinnych i wymianę pieców mogą liczyć najubożsi mieszkańcy gminy, mówi Anna Zięba, wiceburmistrz Opoczna.

Jak wyjaśnia wiceburmistrz, wcześniej z programów termomodernizacyjnych mogły skorzystać także inne grupy odbiorców.

Czyli najuboższe osoby mieszkające w domach jednorodzinnych. Jak szacuje urząd, program w ciągu trzech lat może objąć nawet 900 gospodarstw na terenie gminy. Rząd liczy, że dzięki tym działaniom poprawi się jakość powietrza w najbardziej zanieczyszczonych miastach kraju, do których zaliczane jest także Opoczno.

 

Gmina Opoczno podsumowała sportowy rok. Uroczysta gala przeprowadzona została w opoczyńskim domu kultury. Jak podkreślił burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, jest ona przede wszystkim okazją do dostrzeżenia sportowej działalności zawodników i nagrodzenia ich największych osiągnięć.

Podczas uroczystej gali Gmina Opoczno nagrodziła ponad 120 sportowców, trenerów i pasjonatów sportu.

W ubiegłym roku na działalność stowarzyszeń i organizacji sportowych opoczyński samorząd wydał ponad pół miliona złotych.

 

W Sopocie zakończyły się uroczystości pogrzebowe Mariana Podgórecznego -Żbika-, ostatniego żołnierza Doliniaków, którzy związani byli z ziemią opoczyńską. Tomasz Łuczkowski, sekretarz gminy Opoczno.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 13 Gru 2018

  0°C -1°C

 • 14 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA