Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Burmistrz Jaworska: to moja ostatnia kadencja

Radio Plus Radom

Burmistrz Jaworska: to moja ostatnia kadencja

01 marzec 2018 / Tekst

- Tak potwierdzam, to moja ostatnia kadencja w samorządzie - powiedziała burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, która była gościem Bilansu Dnia. Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o programie rządowym Mieszkanie Plus, który będzie realizowany na terenie gminy, pracach kanalizacyjnych w Podzagajniku oraz remoncie zabytkowego kina Świt.

Bogusława Jaworska
Bogusława Jaworska

Bogusława Jaworska powiedziała, że nie będzie ubiegała się o fotel burmistrza Zwolenia. - Już w 2014 roku powiedziałam sobie, że będzie to moja ostatnia kadencja. Pełnię tę funkcję trzecią kadencję. Najwyższa pora ustąpić miejsca młodszemu pokoleniu - powiedziała burmistrz Jaworska. Nasza rozmówczyni nie wyklucza jednak startu w wyborach do powiatu lub Sejmiku Województwa Mazowieckiego. - Bliżej mi do powiatu, Sejmik jest daleko. Nie wiem, czy w moimi zasięgu - zastanawia się Bogusława Jaworska.

Burmistrz Jaworska poinformowała, że gmina Zwoleń będzie chciała uczestniczyć w rządowym programie Mieszkanie Plus. - Współpracujemy z Krajowym Zasobem Nieruchomości już od 2017 roku, kiedy to zgłosiliśmy do jego bazy posiadane przez nas działki, która jest położona w okolicach zalewu. Nieruchomości te zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego znajdują się na terenach mieszkaniowo-usługowych. Mamy zamiar przeznaczyć je pod budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Uważamy, że atrakcyjność działek oraz umożliwienie podłączenia do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej pozwoli uczestniczyć nam w programie Mieszkanie Plus - powiedziała burmistrz Zwolenia.

O chęciach przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus został także poinformowany Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Gmina wysłała w tej sprawie odpowiednie pismo, w którym opisała posiadane przez siebie nieruchomości.

Z burmistrzem Zwolenia Bogusławą Jaworską rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4