Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Burmistrz Reszelewski: Powstaje najnowocześniejsza świetlica w gminie

Informacje z regionu

Burmistrz Reszelewski: Powstaje najnowocześniejsza świetlica w gminie

22 maj 2019 / Tekst

O fonoholizmie, gminnych inwestycjach i zbliżających się Dniach Drzewicy mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Janusz Reszelewski.

Burmistrz Reszelewski: Powstaje najnowocześniejsza świetlica w gminie
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski mówił o konkursie profilaktycznym zorganizowanym w Drzewicy pod hasłem „Fonoholizm - telefon też uzależnia”. – Obecnie bez telefonu, zwłaszcza wielu młodych ludzi, nie potrafi już sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania. Konkurs miał im uświadomić, jak bardzo może być to niebezpieczne – tłumaczył burmistrz Drzewicy.

Janusz Reszelewski wyjaśnił także, że zarząd dróg wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 728 przebiegającej przez Drzewicę. Wartość kosztorysowa dwuletniej inwestycji przekracza 20 mln. Prace będą prowadzone na 2,5-kilometrowym odcinku drogi. W ramach inwestycji przebudowana zostanie nie tylko sama droga, ale również ciągi piesze i rowerowe oraz oświetlenie. Powstanie także kanalizacja oraz rondo.

Burmistrz Drzewicy mówił także o zadaniach inwestycyjnych realizowanych przez drzewicki samorząd. Jak wyjaśnił, rozpoczęły się już prace związane z budową świetlicy wiejskiej w Werówce. Wartość zadania opiewa na ponad 720 tys. zł, z czego prawie 500 tys. to wsparcie unijne w ramach PROW-u. – Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w naszej gminie – zapewniał na antenie Radia Plus Radom Janusz Reszelewski. – Zgodnie z kalendarzem w sierpniu przyszłego roku planujemy oddać ten obiekt mieszkańcom Werówki – wyjaśniał burmistrz.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz mówił także o zbliżającej się sesji dzieci i młodzieży oraz głównych imprezach w ramach tegorocznych Dni Drzewicy. Przypomniał, że pod koniec czerwca w Drzewicy wystąpi Kamil Bednarek.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4