Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Burmistrz Reszelewski: To fundamentalne informacje

Radio Plus Radom

Burmistrz Reszelewski: To fundamentalne informacje

10 kwiecień 2019 / Tekst

O rozbudowie drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto oraz pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które w grudniu zatrzymywać się będą w Drzewicy mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Janusz Reszelewski.

Burmistrz Reszelewski: To fundamentalne informacje
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski powrócił do spotkania zorganizowanego w Regionalnym Centrum Kultury. Przypomniał, że padły na nim dwie bardzo ważne dla Drzewicy deklaracje. – Pierwsza dotyczy rozbudowy wojewódzkiej drogi 728. Już wiadomo, że w tym roku rozpocznie się ta dwuletnia inwestycja. Druga związana jest z powrotem pasażerskich połączeń kolejowych do Drzewicy – wyjaśniał burmistrz. Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zatrzymywać się będą w Drzewicy od 8 grudnia.

Janusz Reszelewski mówił także o rozpoczynającej swoją działalność świetlicy dla seniorów. Zlokalizowana jest ona w budynku Dziennego Domu Senior +. Burmistrz Drzewicy poinformował również o spotkaniu w sprawie powstania grupy zakupowej energii elektrycznej oraz o podpisanej już umowie na budowę świetlicy wiejskiej w Werówce. Wyjaśnił również, że drzewicki samorząd zorganizuje w Wielki Czwartek spotkanie wielkanocne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. – To nowy nasz pomysł. Dotychczas tego typu spotkania wspólnie ze stowarzyszeniami organizowaliśmy przed Świętami Bożego Narodzenia. Teraz z osobami starszymi i samotnymi chcemy się spotkać także przed Wielkanocą – wyjaśniał. Burmistrz mówił również o przygotowaniach do obchodów 590. rocznicy nadania Drzewicy praw miejskich. Jednym z elementów tych uroczystości będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na logo drzewickiego jubileuszu. Na konkursowe prace czeka RCK w Drzewicy do 19 kwietnia. Innym elementem obchodów będzie sesja dzieci i młodzieży. Jak poinformował burmistrz Janusz Reszelewski wybrani zostali już radni, którzy wezmą udział w tym szczególnym posiedzeniu.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4