Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Bardzo pochmurno

2°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 13 Gru 2017

    Bardzo pochmurno 3°C -1°C

  • 14 Gru 2017

    Chwilowe opady deszczu 5°C -2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Celem ponowne zwycięstwo

Radio Plus Radom

Celem ponowne zwycięstwo

30 listopad 2017 / Tekst
foto: Radosław Mizera

- Jestem przekonany, że Radosław Witkowski będzie się ubiegał o reelekcję, inaczej sobie tego nie wyobrażam, wydaje się, że wokół tej osoby będziemy prowadzić kampanię wyborczą – mówi Wiesław Wędzonka radny PO, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Wygrać ponownie wybory w Radomiu i w Radzie Miejskiej to na pewno najważniejsze wyzwania Platformy w mieście – zauważa Wiesław Wędzonka, który jest kandydatem na przewodniczącego partii w strukturach radomskich. Wybory na szczeblu lokalnym odbędą się w najbliższą sobotę, kontrkandydatem gościa „Bilansu Dnia” jest Rafał Rajkowski. Dodajmy jednak, że poseł Anna Maria Białkowska i Leszek Ruszczyk deklarują, że zagłosują na Wiesława Wędzonkę. Co na to sam zainteresowany? - Cieszę się, że tak jest że te osoby mnie popierają. W sobotę od godz. 10 do 18 będą głosować wszyscy uprawnieni członkowie Platformy Obywatelskiej i mam nadzieję, że będzie to głosowanie korzystne dla mnie. Doceniamy siłę PiS-u, silnego rywala, dlatego zrobimy wszystko żeby ponownie wygrać w Radomiu – mówi Wiesław Wędzonka.

Naszego gościa pytaliśmy także o proponowaną lokalizację dla Centralnego Portu Komunikacyjnego w rejonie Grójca. - Nie sądzę, żeby tam, właśnie powstał centralny port, pewnie potrzebne są dwie lub więcej lokalizacji. Moim zdaniem w ogóle nie powstanie centralny port. Jest to za duże przedsięwzięcie logistyczne i finansowe – zauważa Wiesław Wędzonka. Dodaje też, że centralny port nie zagraża radomskiemu lotnisku. - Wszystkie osoby odpowiedzialne za port centralny podkreślały, że Radom nie jest zagrożony i wręcz podkreślali, że Radom jest brany pod uwagę i Radom jest niezbędny na mapie lotniskowej Mazowsza. Chciałbym, żeby rząd zainwestował w radomskie lotnisko – dodaje Wiesław Wędzonka.

Gość „Bilansu Dnia” informuje także, że trwają rozmowy z nowym przewoźnikiem i wkrótce na pewno go poznamy. - Jeżeli będzie podpisana umowa prezydent to ogłosi – przekonuje radny PO. Posłuchaj całej rozmowy

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Przeżyłam z tobą tyle lat"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 37
PGE Skra Bełchatów 13 33
Trefl Gdańsk 13 26
Jastrzębski Węgiel 13 24
ONICO Warszawa 12 22
Indykpol AZS Olsztyn 12 22
Espadon Szczecin 13 21
Asseco Resovia Rzeszów 12 20
Cuprum Lubin 13 19
GKS Katowice 12 17
Cerrad Czarni Radom 13 15
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 14
MKS Będzin 13 12
Łuczniczka Bydgoszcz 11 10
BBTS Bielsko-Biała 13 7
Dafi Społem Kielce 13 6

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA