Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Co dalej z festiwalem oberka?

Wiadomości z Radomia

Co dalej z festiwalem oberka?

17 styczeń 2019 / Tekst

Wiceburmistrz Opoczna Tomasz Łuczkowski mówił w Bilansie Dnia o przyszłości KWW Opocznianie oraz strategii promocyjnej gminy.

Co dalej z festiwalem oberka?
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Tomasz Łuczkowski przyznał, że formuła KWW Opocznianie wyczerpała się, bo tego typu komitety tworzy się z myślą o wyborach. – Ale stworzyliśmy w krótkim czasie bardzo fajną grupę osób, które chcą się zaangażować w społeczne funkcjonowania w naszej przestrzeni – wyjaśniał wiceburmistrz. Dlatego - jak przyznał - chce, aby KWW Opocznianie przekształcić w stowarzyszenie. Trwa właśnie opracowanie jego statutu. Główną ideą stowarzyszenia, podobnie jak KWW Opocznianie, będzie bezpartyjność. – Mam wrażenie, że nie wszyscy członkowie KWW Opocznianie zrozumieli tę ideę – mówił Tomasz Łuczkowski, dlatego - jak wyjaśnił - w nowym stowarzyszeniu nie będzie raczej miejsca dla byłego burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli, który z listy Opocznian wywalczył mandat radnego powiatowego.

Wiceburmistrz Opoczna mówił także o strategii promocyjnej gminy. Promocja to jeden z działów, którym od stycznia zajmuje się Tomasz Łuczkowski jako zastępca burmistrza. Gość Bilansu Dnia wyjaśnił, że miasto nadal będzie opierało swoją promocję na tradycji ludowej i dziedzictwie ceramicznym. Sztandarowe imprezy poprzedniego burmistrza, czyli festiwal płytki oraz festiwal oberka muszą jednak przejść ewolucję. – Festiwal Płytki Ceramicznej cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, ale nie wydaje mi się, żeby powinien być organizowany co roku. Może w systemie dwuletnim – wyjaśniał wiceburmistrz. Zmiany czekają też festiwal oberka. – Będzie on kontynuowany, ale też w innej formule. Być może skupimy się na publikacjach związanych z kulturą ludową – mówił Tomasz Łuczkowski. Zapewnił również, że w tym roku samorząd zorganizuje obchody dni miasta.

Posłuchaj całej rozmowy z wiceburmistrzem Tomaszem Łuczkowskim.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4