Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Co dało zwycięstwo na ziemi przysuskiej?

Informacje z regionu

Co dało zwycięstwo na ziemi przysuskiej?

26 październik 2018 / Tekst

- Bycie wiarygodnym było kluczem do sukcesu - przekonuje Marian Niemirski, prezes struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie przysuskim, komentując wyniki wyborów samorządowych. Pierwszy raz w historii, powiat przysuski, będzie miał swojego radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Mandat wywalczyła Ewa Białecka.

Marian Niemirski
Marian Niemirski

- Do każdych wyborów szliśmy z programem. Z każdego punktu rozliczaliśmy się ze społeczeństwem. To co zakładaliśmy, realizowaliśmy. To było widać po każdej kadencji. Ludzie to dostrzegli i nam zaufali. Taka wiarygodność na poziomie gminnym, czy powiatowym jest niezwykle ważna - mówił prezes Niemirski.

Burmistrzem Przysuchy został Tomasz Matlakiewicz, zastępca starosty Mariana Niemirskiego. - Jako powiat zrobiliśmy wiele w powiecie. Mieszkańcy Przysuchy to dostrzegli. Jako starostwo zrealizowaliśmy wiele inwestycji, których samorządy powiatowe nie realizują, tylko gminy miejskie. Takim przykładem jest pływalnia, którą zbudowaliśmy. Ale proszę zauważyć, pieniądze na takie zadania leżały na ulicy. My je podnieśliśmy jako powiat i zainwestowaliśmy. Podobne działania trzeba realizować w Przysusze - powiedział Marian Niemirski.

W poparciem PiS w powiecie przysuskim wygrali wójtowie z Wieniawie, Potworowie i Odrzywole. - W drugiej turze w szrankach wyborczych stanie Władysław Czarnecki, wójt z Gielniowa. A więc przed nami druga tura. Ale jestem dobrej myśli, bo przewaga jest ogromna po pierwszej turze - powiedział Marian Niemirski.

Z naszym gościem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4