Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Czas na lekkoatletykę

Radio Plus Radom

Czas na lekkoatletykę

04 wrzesień 2018 / Tekst

Przy szkole podstawowej w Jedlni-Letnisku będzie można rozwijać talenty lekkoatletyczne. Takie są plany wójta Piotra Leśnowolskiego.

Czas na lekkoatletykę
fot. Radio Plus Radom

- Jest to bardzo istotne. My w ogóle nie mamy infrastruktury lekkoatletycznej przy żadnej ze szkół. Jest jakaś namiastka w Natolinie, ale to nie jest to, o co chodzi. Chcemy wybudować tak dużą bieżnię, jak to się da zrobić na tym terenie oraz wszystkie inne elementy: do rzutu oszczepem, do skoku w dal, krótkie bieżnie - mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Leśnowolski.

Natomiast jeszcze w tym tygodniu oddane zostanie do użytku boisko wielofunkcyjne przy szkole w Myśliszewicach. Powstało ono na zakupionym przez gminę placu. Inwestycja kosztowała ok. 600 tys, zł.  W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa boiska w Słupicy. - Mam już dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę - powiedział Piotr Leśnowolski. Z kolei uczniowie z Natolina rozpoczęli już lekcje w dwóch nowych salach dydaktycznych.

Z wójtem Piotrem Leśnowolskim rozmawialiśmy także o niedoszacowanej subwencji oświatowej, o rozbudowie przedszkola o inwestycjach w ramach "Otwartych Stref Aktywności". Włodarz gminy mówił o problemach z Programem rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wiele dróg nie ma standardowych wymiarów i trudno uzyskać pieniądze na ich modernizację. Piotr Leśnowolski odniósł się także do przetasowań w radzie gminy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4