Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Czas pokuty, czas nadziei

Diecezja Radomska

Czas pokuty, czas nadziei

06 marzec 2019 / Tekst

- To jest ten czas, który przypomina nam tę prawdę: prochem jesteś i w proch się obrócisz. Przypomina o naszej przemijalności – podkreśla ks. dr Jarosław Wojtkun, który był gościem „Bilansu Dnia” w Środę Popielcową, 6 marca.

Czas pokuty, czas nadziei
foto: Magdalena Gliszczyńska

Z naszym gościem rozmawialiśmy o symbolice tego dnia, ale też w jaki sposób dobrze wykorzystać czas Wielkiego Postu. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wskazuje także ten drugi wymiar Środy Popielcowej. - Ksiądz wypowiada nad nami także słowa: nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. To pokazuje ten wymiar nadziei, że w proch obróci się nasze ciało, ale jest coś jeszcze dalej. Nasze powołanie jest czymś znacznie więcej niż tylko ten czas, ta ziemia, ten proch - mówi ks. Jaroslaw Wojtkun.

Ksiądz rektor zauważa, że Wielki Post jest rodzajem zmysłu pedagogicznego Kościoła, wychowawczego. - Każdy z nas powinien żyć cnotą pokuty. Pokuta jest pewną sprawnością w człowieku, która powinna nam stale towarzyszyć. To jest ten czas, kiedy Kościół zwraca uwagę na to, że życie to nie tylko przyjemności i zabawa. Na wzór czterdziestodniowego postu Chrystusa, ten czas należy oprzeć na trzech filarach, czyli: Post, Modlitwa i Jałmużna – dodaje gość „Bilansu Dnia”.

Księdza Jarosława Wojtkuna pytaliśmy też o postanowienia wielkopostne oraz rekolekcje. Z rektorem WSD w Radomiu rozmawiała Magda Gliszczyńska 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4