Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Czek na 1,5 miliona

Radio Plus Radom

Czek na 1,5 miliona

12 lipiec 2018 / Tekst

O rządowych pieniądzach na drogę, ulicy Kołomurnej i letnim kinie mówimy w kolejnej audycji Gmina Opoczno na Fali.

Rafał Kądziela
Rafał Kądziela

Ponad 1,5 mln zł na rozbudowę ulicy Piotrkowskiej w Opocznie na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Leśnej dostała Gmina Opoczno. To bardzo ważna dla nas inwestycja, podkreśla burmistrz Rafał Kądziela.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom w ramach rządowego programu wspierania dróg lokalnych. Burmistrzowi Opoczna symboliczny czek na te pieniądze uroczyście przekazał wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Dobiegła końca przebudowa ulicy Kołomurnej. To jedna z ulic w zabytkowej części Opoczna, podkreśla Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta.

Unijne pieniądze Gmina Opoczno pozyskała na realizację dużego projektu polegającego na rewitalizacji zabytkowej części miasta. Jednym z elementów zadania jest właśnie modernizacja ul. Kołomurnej. W ramach projektu odrestaurowane będą także budynki muzeum i biblioteki oraz kamienicy przy placu Kościuszki 20.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przejechał przez teren gminy Opoczno. Zbigniew Sobczyk, wiceburmistrz miasta.

Podczas tego spotkania wstępnie ustalono, że Opoczno będzie gościć kolarzy także podczas przyszłorocznego 30. Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. A w tym roku lotną premię w Opocznie wygrał Wojciech Ziółkowski z grupy Domin Sport.

Trwają prace związane z budową drugiego peronu na kolejowej stacji Opoczno Południe. W związku z prowadzonymi robotami PKP zamknęły przejście dla pieszych pod torami, informuje Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta.

Plenerowe kino ponownie odwiedzi Opoczno. Projekcja zaplanowana została na najbliższy piątek, wyjaśnia Zbigniew Sobczyk, zastępca burmistrza Opoczna.

Piątkowa projekcja zaplanowana została na godzinę 22. Będzie to pierwsza w tym roku edycja kina letniego na leżakach, ale jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie ostatnia.

W sobotę odbędzie się w Opocznie kolejna zbiórka krwi. Do wzięcia udziału w akcji zachęca Andrzej Śliwka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, placówki, która jest współorganizatorem zbiórki.

Sobotnia zbiórka krwi będzie prowadzona w strażnicy OSP w godzinach 10-13.

Na ciekawe zajęcia wakacyjne zaprasza dzieci Miejski Dom Kultury w Opocznie. Przygotowaliśmy naprawdę wiele atrakcji, zapewnia Andrzej Śliwka, dyrektor placówki.

Jak dodaje dyrektor, oprócz tego dom kultury zaprasza na zajęcia z instruktorami placówki już na miejscu w Opocznie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4