Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Czy do Jedlni-Letniska wróci karetka?

Informacje z regionu

Czy do Jedlni-Letniska wróci karetka?

22 styczeń 2019 / Tekst

Już 1,5 roku w Jedlni-Letnisku nie ma punktu wyczekiwania karetki. Przeniesiony został do Gozdu. Wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski deklaruje, że będzie nadal walczył o powrót karetki do gminy. Mówił o tym w audycji Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali w Radiu Plus Radom.

Czy do Jedlni-Letniska wróci karetka?
fot. Radio Plus Radom

Piotr Leśnowolski powiedział, że cały czas zabiegał o przywrócenie karetki, wysyłał pisma do parlamentarzystów, wojewody mazowieckiego, dyrektora Radmoskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Mam merytoryczne odpowiedzi od pana woejwody, dlaczego tej karetki nie może być w Jedlni-Letnisku. Taka była decyzja wojewody. Zapewniał mnie, że nie ma tutaj żadnego podtekstu politycznego. Po prostu to wynika z harmonogramu i potrzeby zabezpieczenia terenu w stronę Zwolenia i Lipska - mówił Piotr Leśnowolski. Na falach Radia Plus Radom padła wyraźna deklaracja. - Zamierzam wznowić rozmowy. Zamierzam znów rozpocząć walkę o tę karetkę, bo ta karetka jest potrzebna w gminie Jedlnia-Letnisko. Jedlnia-Letnisko to prawie 4 tys. mieszkańców, wokół również powstają nowe osiedla, jest zbiornik, jest trasa krajowa i drogi wojewódzkie. To miejsce jest jak najbardziej właściwe do posadowienia karetki - powiedział wójt. Jest przygotowane miejsce na punkt wyczekiwania karetki. Najbliższą możliwą datą powrotu karetki jest 1 lipca 2019 roku.

Rozmawialiśmy także o budowie chodnika przy ul. Porannej i rozmowach w tej sprawie z władzami Radomia, budowie sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z Natolina na krajową dwunastkę oraz o budowie chodników w gminie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4