Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Debata kandydatów do sejmiku

Radio Plus Radom

Debata kandydatów do sejmiku

16 październik 2018 / Tekst

Dziś w Radiu PLUS Radom odbyła się debata kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego!

Naszych gości pytaliśmy, o co będą zabiegać, jak walczyć o sprawiedliwy podział środków? Pojawiły się też tematy z zakresu służby zdrowia, czy polityki społecznej. Naszymi gośćmi byli: Ilona Jaroszek - Nowak z PSL, Sylwia Łyżwa z PO, Agnieszka Górska z PiS oraz Tadeusz Pyrcioch z Kukiz '15.

W pierwszej części pytaliśmy o najważniejsze sprawy jakimi kandydaci chcieliby się zająć w Sejmiku?Sejmik i zarząd województwa decydują, na co przeznaczyć unijne dotacje. Mając możliwości decydowania o dotacjach, na co nasi goście wydaliby fundusze unijne na Mazowszu i od czego uzależnić podział środków, by był on sprawiedliwy i równomierny.

Zagadnienia dotyczyły także gospodarki, bo przecież sejmik to nasz lokalny parlament i wpływa na wiele dziedzin życia społecznego, m.in. na gospodarkę, na inwestycje. Jaką kandydaci mają koncepcję rozwoju gospodarki w województwie, a szczególnie w subregionie radomskim? Która z inwestycji wojewódzkich na Mazowszu była kluczowa w mijającej kadencji 4 lat, a która miała wpływ na rozwój naszego regionu?

A jaką nasi goście mają wizję organizacji służby zdrowia w szpitalach wojewódzkich? Ważnym elementem życia społecznego są organizacje pozarządowe, a wśród nich prężnie działające Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotnicze Straże Pożarne. Jaki jest program współpracy z KGW i strażakami-ochotnikami? PiS mówi, że tylko oni troszczą się o zwykłych ludzi, a co na to PSL, PO i Kukiz 15? Tym, z czym mierzą się podczas każdej kadencji sejmikowi radni to kultura. Co należy utrzymać, a co należy zmienić w strategii rozwoju kultury na Mazowszu?

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4