Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Dlaczego przegrał Wojciech Skurkiewicz?

Radio Plus Radom

Dlaczego przegrał Wojciech Skurkiewicz?

06 listopad 2018 / Tekst

Rozmawialiśmy o tym z posłem Andrzejem Kosztowniakiem, pełnomocnikiem ds. wyborów samorządowych w regionie radomskim.

Andrzej Kosztowniak
Andrzej Kosztowniak

Poseł Kosztowniak stwierdził, że dzisiaj jest za wcześnie na gruntowną analizę, dlaczego PiS przegrał walkę o fotel prezydenta Radomia. - Dzisiaj trzeba skupić się na przyszłości. Mamy większość w Radzie Miejskiej. Oczekujemy propozycji współpracy ze strony Radosława Witkowskiego, bo tutaj miasto jest najważniejsze – powiedział poseł Kosztowniak.

A więc dlaczego przegrał Wojciech Skurkiewicz? - 4 lata propagandy Radosława Witkowskiego zrobiło swoje. Uciekł w taką formę retoryki udając, że jest apolitycznym kandydatem, a w rzeczywistości jest mocno związany z Platformą Obywatelską. W wyniku spotkania Wojciecha Skurkiewicza z Radosławem Witkowskim trzeba nakreślić przyszłość rozwoju Radomiem. Jako Prawo i Sprawiedliwość złożyliśmy pewne deklaracje – mówił nasz gość.

Co oznacza większość PiS w Radzie Miejskiej i prezydent wywodzący się z Platformy Obywatelskiej? - Prezydent Witkowski musi zweryfikować swoją postawę z ostatniego czasu, gdzie na siłę próbował przepychać pewne rzeczy. Dzisiaj Radosław Witkowski wygrał wybory, ale z drugiej strony musi wykazać się większą dojrzałością, bo awantura nikomu nie służy – ocenił poseł Andrzej Kosztowniak.

Poseł Kosztowniak uważa, że zwycięzcą wyborów samorządowych jest PiS. - Zrobiliśmy największy progres. Zdobyliśmy największą ilość głosów, najwięcej w historii. Mieliśmy 4 czy 5 wójtów na Ziemi Radomskiej, a dzisiaj mamy ich ok. 20. Wygraliśmy też w powiatach. Liczę także, że jako PiS zdobędziemy większość w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Potrzebna jest tu dobra współpraca. Każdy na tym może tylko zyskać, każdy samorząd w województwie – powiedział poseł Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4